alexa 02.RL.B | Legacy Machine | No.2 | LM2 | MB&F | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F Legacy Machine No.2 Red Gold Blue (Ref. 02.RL.B)

MB&F’in ‘uçan’ balans çarklı saati LM2, kırmızı altın ve mavi kadran versiyonuyla saatseverlerle buluştu.

02-rl-b-mb-f-legacy-machine-no-2-red-gold-blue-1.jpg

MB&F’in saatleri iki koleksiyona ayrılıyor; bunlardan ilki bilim kurgu tadındaki ‘Horological Machine’ koleksiyonu. HM koleksiyonu oldukça cesur ve fütüristtik çizgilere sahip. Legacy Machine ise klasik elbise saatleri diyebileceğimiz tasarımları içeriyor. Elbise saati deyince aklınızda diğer markalara ait modeller canlanmasın. MB&F orada da farkını ortaya koyuyor.

02-rl-b-mb-f-legacy-machine-no-2-red-gold-blue-2.jpg

LM koleksiyonu başlı başına özel. Marka, koleksiyonda modern-fütüristtik çizgileri 1950’ler ve 1960’ların temalarıyla bir araya getiriyor. Bu bağlamda MB&F’in ‘heritage anlayışı diğer markalara göre biraz daha farklı. Markanın kurucusu Max Büsser, çok genç olmasına rağmen etkileyici ve modern saatler yaratabiliyor.

02-rl-b-mb-f-legacy-machine-no-2-red-gold-blue-7.jpg

LM2 ilk olarak 2013 yılında tanıtılmıştı. Saat, çift regülatörlü mekanizmasıyla hem Berthoud, Breguet, Janvier gibi eski dönem hem de Philippe Dufour gibi modern saat ustalarını onurlandırıyordu. Tanıtıldığı günden bugüne 18K kırmızı altın, 18K beyaz altın, platin ve titanyum gibi materyallerden üretilmiş kasalarla tasarlanan LM2 son 18K kırmızı altın ve canlı mavi kadranıyla beğeniye sunuluyor.

02-rl-b-mb-f-legacy-machine-no-2-red-gold-blue-3.jpg

İkinci jenerasyon LM2, parlatılmış bezel ve boynuzlarla geliyor. Saatteki bir diğer değişiklikse küçük detaylarla yeniden boyutlandırılan kasası olmuş; kalınlığı 20mm’den 19mm’ye düşmüş. Daha önceki modellerde keskin ve Eiffel gibi iskeletleştirilmiş olan kısımlar da LM101, LM Perpetual ve LM Split Escapement modellerinde olduğu gibi yuvarlatılmış ve parlatılmış.

02-rl-b-mb-f-legacy-machine-no-2-red-gold-blue-4.jpg

Modeldeki asıl değişiklikse kırmızı altın temanın mavi kadran ve kayışla tamamlanması. Mekanik özellikleriyse bire bir aynı kalmış.

02-rl-b-mb-f-legacy-machine-no-2-red-gold-blue-5.jpg

Saatin arkasını çevirdiğinizde büyük bir özenle tasarlanan altın tonlarındaki kıvrımlar ve büyük dişliler dikkat çekiyor. Tüm parçalar parlatılmış, Cotes de Geneve süslenmiş ve elle dekore edilmiş.

02-rl-b-mb-f-legacy-machine-no-2-red-gold-blue-6.jpg

Legacy Machine koleksiyonunun uzun süreli modellerinden No2’nin, kırmızı altın, mavi kadran versiyonundan yalnızca 12 adet bulunuyor.
Benzer Haberler