alexa Watches & Wonders 2021 Yenilikleri | Allegra X Bulgari | LM FlyingT | MB&F
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F LM FlyingT Allegra X Bulgari

Egzotik modellerin değişmez isimlerinden MB&F, saat ve mücevherat devi Bulgari ile birlikte tasarladığı iki yeni limitli üretim model tanıttı.

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-1.jpg

Kendi alanlarında birer ikon haline gelmiş iki önemli markayı bir araya getiren koleksiyon, her biri 20 adet ile sınırlı üretilen iki referanstan oluşuyor.

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-2.jpg mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-3.jpg

MB&F ve Bulgari, yeni modellerde Max Büsser’in eşi Tiffany’den ilham alarak isimlendirilen FlyingT platformunu temel alıyor. Flying Tourbillon özelliği ile donatılan model ailesi, zamanı sadece saati bileğine takan kişinin okuyabileceği şekilde tasarlanmış kadranıyla saat dünyasının ilginç ve özgün tasarımları arasında yer alıyor.

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-4.jpg mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-5.jpg

MB&F’in yüksek saatçiliğe getirdiği benzersiz bakış açısını İtalyan saat ve mücevherat devi Bulgari’nin uzmanlığı ile birleştiren modellere gelin yakından bakalım...

Yeni modeller, 39mm çapında ve 20mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 18K pembe ve beyaz altın seçenekleri bulunan kasanın ön yüzünde oldukça yüksek kenarlı tasarlanmış safir kristal cam yer alıyor. Arka yüzünde de safir kristal cam bölmeli kapağın bulunduğu şık kasaya, biri saati kurmak diğeri de zamanı ayarlamak için kullanılan iki kurma kolu eşlik ediyor.

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-6.jpg

Her iki model de yoğun kıymetli taş kullanımıyla dikkat çekiyor. Uçan tourbillon için kadran üzerindeki simetrik açıklığı çevreleyen bir ray üzerine yerleştirilmiş farklı kesimlerde renkli değerli taşların yer aldığı kadranda, parlak kesim ve kar setli pırlantalar da bulunuyor. Beyaz altın model için tsavorit, topaz, ametist, tanzanit ve turmalin kullanılırken, kırmızı altın model için ise tsavorit, turmalin, tanzanit, ametist ve rubellit tercih ediliyor. Bulgari’nin dahi kreatif direktörü Fabrizio Buonamassa’nın dokunuşlarıyla ortaya çıkan muhteşem süslemeler, kadranda yer alan MB&F x Bulgari imzasıyla taçlandırılıyor.

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-7.jpg mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-8.jpg

High Jewelery temalı modellere, MB&F bünyesinde geliştirilip üretilen, 3D mimarili, otomatik mekanizma hayat veriyor. 60 saniyelik merkezi Flying Tourbillon özellikli mekanizma 18,800vph/2.5Hz frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 100 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 30 taşlı/280 parçalı mekanizma gücünü, altın, titanyum ve platinden üretilen güneş motifli 3D rotordan alıyor.

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-9.jpg

Zaman, diğer FlyingT modellerinde olduğu gibi, saat 7 konumuna yerleştirilmiş, yataya 50° açıyla duran alt-kadran vasıtasıyla okunuyor.

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-10.jpg

Modellerden 18K pembe altın olan kırmızı timsah derisi kayış ve pembe altın tokayla, 18K beyaz altın olan ise yeşil timsah derisi kayış ve beyaz altın tokayla geliyor. Modeller için belirlenen liste fiyatı ise CHF 160,000 (+ vergiler).

mb-f-lm-flyingt-allegra-bulgari-11.jpg

Benzer Haberler