alexa MB&F 2018 Yenilikleri | The Fifth Element | MB&F | L’Epee | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F The Fifth Element

MBF-new-logo.png

Egzotik saatlerin yıldız markalarından MB&F yeni masa saatini Baselworld öncesi duyurdu. MB&F ve L’Epee ortaklığından ortaya çıkan model yalnızca saati değil aynı zamanda hava basıncı, sıcaklık gibi hava durumu bilgilerini de veriyor.

mb-f-the-fifth-element-1-.jpg

Tasarımında 1950’li yılların ufo gemisi ve uzaylı tasarımlarından ilham alınan saat 4 farklı küçük kadrana ev sahipliği yapıyor. İstenildiğinde çıkarılıp tek başına da kullanılabilen kadranlarda saat, termometre, barometre ve higrometre ölçümleri yapılabiliyor. MB&F’in de hava durumu istasyonu olarak isimlendirdiği masa saati 20.yüzyılda elektronik ölçüm yapan cihazlara kafa tutuyor.

mb-f-the-fifth-element-2-.jpg mb-f-the-fifth-element-5-.jpg

Yalnızca 18 adet üretilecek masa saati 37.5cm çapında ve 20.9cm uzunluğunda tasarlanmış. 531 adet parçanın bir araya gelmesi ile oluşturulan model 15kg ağırlığında. Saatin tam ortasına yerleştirilen pirinç UFO figürü ise modele güzel bir espri katmış.

mb-f-the-fifth-element-3-.jpg mb-f-the-fifth-element-4-.jpg

The fifth Element gücünü L’Epee üretimi 8 gün güç rezervli elle kurmalı mekanizmadan alıyor. 3 farklı versiyonu bulunan model gümüş, siyah ve mavi renklerde üretilecek. Modelin resmi satış fiyatı ise vergiler hariç 52.000 CHF.

Benzer Haberler