alexa Starfleet Explorer | L’Epée 1839 | MB&F | Lüks Masa Saatleri
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F ve L’Epée 1839 Gururla Sunar: Starfleet Explorer

MB&F ve L’Epée 1839 tarafından ilk kez altı yıl önce ortaklaşa yaratılan Starfleet, daha kompakt boyutu ve parlak renkleriyle Starfleet Explorer olarak masalara taşınıyor.

MB&F’in zaman makineleri tasarlama konusunda ne kadar marifetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Saatleriyle lüks saatçiliği başka bir boyuta taşıyan marka, her yeni modeliyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor. MB&F tarafından tasarlanan ve lüks masa saatleri üretme konusunda uzmanlaşmış olan İsviçreli L’Epée 1839 tarafından masalara taşınan uzay gemisi-masa saati Starfleet Explorer da bu sözlerimizi kanıtlar nitelikte.

mb-f-l-epee-1839-starfleet-explorer-1.jpg

Starfleet Explorer’ın bu ismi almasının bir nedeni var. Mini uzay aracı sadece saatleri ve dakikaları göstermekle kalmıyor, aynı zamanda üç uzay aracının, istasyonun beş dakikalık yörüngesini gerçekleştirdiği bir simülasyon da sunuyor. Saati çalıştıran ve bir bakışta görülebilen, ‘in-house’ üretilmiş mekanizma, tam kurulumda sekiz günlük güç rezervi sağlıyor. Mekanizma, zamanı ayarlamak için de kullanılan çift uçlu anahtarla manuel olarak kurulabiliyor.

mb-f-l-epee-1839-starfleet-explorer-2.jpg

Özel saat, aynı eksen üzerine dizilmiş ve düzenli aralıklarla, mekanizmanın kalbine, Starfleet mekanizmasının içine yerleştirilmiş, her beş dakikada bir turu tamamlayacak şekilde ayarlanmış üç minyatür uzay mekiğinden oluşan oldukça özgün bir özelliğe de ev sahipliği yapıyor; adeta ana geminin rehberliğinde bir uzay turu gibi...

mb-f-l-epee-1839-starfleet-explorer-3.jpg

Starfleet Explorer’ın mekanizması yatay olarak, eşapmanı ise dikey olarak yerleştirilmiş. Dişliler ve tulumba, iskeletleştirilmiş ana plaka ve eş merkezli C şeklindeki dış yapı sayesinde açıkça görülebiliyor.

mb-f-l-epee-1839-starfleet-explorer-4.jpg

Bu heybetli uzay aracında saatler ve dakikalar, açıklık sayesinde ve parlak renkli bir kolla birlikte, iki disk aracılığıyla okunuyor. Dakikanın hemen altına yerleştirilen saat diski hareket etmiyor. Onun yerine anodize edilmiş, mat saat kolu tam tur dönerek zamanı gösteriyor.

mb-f-l-epee-1839-starfleet-explorer-5.jpg

MB&F ve L’Epée 1839’un güçlerini birleştirerek saatseverlerle buluşturduğu Starfleet Explorer, mavi, yeşil ve kırmızı renk seçenekleriyle her birinden 99 adet olmak üzere, 10.700 CHF fiyat etiketiyle meraklılarıyla buluşuyor.

mb-f-l-epee-1839-starfleet-explorer-6.jpg

Benzer Haberler