alexa MCT | Sequential Two | S210 | Baselworld 2016 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MCT Sequential Two S210

mct-watches-logo.jpg

Markanın Sequential Konsepti’ndeki ikinci ürünü olan MCT Sequential Two’nun saat severler ile ilk buluşması 2014 yılında olmuştu. En az ilk versiyon kadar heyecan verici teknik özellikler ve özgün kadran tasarımıyla sunulan saat horolojik açıdan nefes kesen özelliklere sahip olmasına rağmen kare şeklindeki kasasıyla Hi-End saat severlerin küçük bir bölümüne hitap edebilmişti. Gelen geri dönüşlere kulağını tıkamayan MTC, Baselworld 2016 fuarında tanıtmayı planladığı makyajlı versiyonu yuvarlak bir kasa ile tasarladı.

MCT-Sequential-Two-S210-Pre-Baselworld-2016-2.jpg

Ne markanın çizgisinden ne de modelin DNA’sından ödün vermeden yuvarlak bir kasaya adapte edilen yeni versiyon, MCT Sequential One modelinde bir nebze fazla ön plana çıkan agresif tasarımı da daha evcil hale getirmeyi başarmış görünüyor.

Yeni MCT Sequential Two S210 modelindeki yenilikler ağırlıklı olarak görsel detaylara yer veriyor. Bu duruma en önemli sebeplerden biri şüphesiz yeni versiyonun bir önceki model ile aynı mekanik platformu paylaşıyor olması. Ancak, saate dikkatli bakıldığında aslında yapısal pek çok değişikliğe de rastlamak mümkün. Öncelikle kadran tasarımında yer alan değişikliklerden bahsedelim. Yeni versiyonda bulunan kadranın zemini antrasit veya şampanya renk seçeneklerinde sunuluyor.

Markanın sembolü haline gelmiş haç formuna sahip orta kısım yeni modelde biraz daha açık ve daha stilize şekilde tasarlanmış. Sert köşe detaylarıyla ön plana çıkan kadranın saatin yuvarlak kasasıyla kaybettiği agresif görünümünün de makul bir kısmı geri kazanılmış. Orta kısımda yer alan haç formundaki bölüm kadrana dört adet büyük vida ile sabitlenmiş.

MCT-Sequential-Two-S210-Pre-Baselworld-2016-4.jpg

Bu detaylar dışında yeni MCT Sequential Two S210 versiyonunun önceki modellerle aynı detayları paylaştığını söyleyebiliriz. 46.4mm X 15.1mm boyutlarındaki kasa Grade 5 titanyumdan imal edilmiş. Kasanın dikkat çeken özelliklerinden biri de orta kısmında bulunan safir bölüm. Bu bölüm sayesinde ortamdaki ışığın kasanın içinden direkt mekanizmaya ulaşması sağlanmış.

Yeni versiyonlarda yer alan kadran dizilimi de önceki modellerle aynı tarzı yansıtıyor. Beş adet, her biri üç ayrı rakamı oluşturma görevini üstlenen prizmadan oluşan dört ayrı modül ve zıplayarak hareket eden haç şeklindeki saat markörü ile merkeze konumlandırılmış geniş dakika markörü vasıtasıyla saati gösteren modelin en az önceki versiyonlar kadar eşsiz ve dikkat çekici olduğu aşikar.

MCT-Sequential-Two-S210-Pre-Baselworld-2016-3.jpgMCT-Sequential-Two-S210-Pre-Baselworld-2016-5.jpg

MTC yapılan yenilikleri büyük ölçüde görsel detaylarla sınırlı tutsa da saatin mekanizmasında ufak ancak önemli bir iyileştirmeyi ihmal etmemiş. Eski versiyonlardan farklı olarak micro-rotor ile tasarlanan yeni mekanizma, saatin kalınlığını daha makul bir seviyeye getirmeyi başarmış.

Resmi tanıtımı için Baselworld 2016 fuarı planlanan yeni versiyonun fiyatları da fuar esnasında açıklanacak.

Benzer Haberler