alexa MeisterSinger | Edition | Primatik | 365 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MeisterSinger Edition Primatik 365

Regülatör tarzı gösterim şekline sahip modelleri ile özdeşleşen Alman marka MeisterSinger, yeni Edition Primatik 365 modeli ile nostaljiyi bileklere taşıyor.

Orta Çağ'ın tek kollu kule saatlerinin kullanıldığı günlerden ilham alan modelleri ile ünlenen MeisterSinger, bugün regülatör tarzı gösterim yapan saat modelleri denildiğinde ilk akla gelen isim olma özelliğini taşıyor. Manfred Brassler'in kurduğu, Almanya'nın Münster kentinde bulunan butik marka, güncel koleksiyonunda yer verdiği tek kollu modellerle bu nostaljik ve ilginç gösterim şeklinden hoşlanan saat tutkunlarının favori tercihleri arasında yer alıyor. 

meistersinge-edition-primatik-365-1.jpg

Yeni modele geçmeden önce, tek kollu modellerle nasıl zamanı okuruz, gelin bir hatırlayalım.
Saat işaretleri arasına yerleştirilen her indeks beş dakikayı temsil eder. Yani tek ibre saat 9 ile 10 arasında beşinci endeksi gösteriyorsa saat 09:25'tir. Okunabilirliği kolaylaştırmak için yarım ve çeyrek saatleri temsil eden indeksler diğerlerinden daha uzun ve daha kalındır. Ancak tıpkı tek kollu kule saatlerinde olduğu gibi, 5dk’lık bölümleri harici zaman gösterimi yoktur. Örneğin saate bakarak “saat 11:29” diyemezsiniz.

meistersinge-edition-primatik-365-2.jpg

MeisterSinger Edition Primatik 365, markanın daha klasik yüzünü temsil ediyor ve daha çok vintage cep saatlerinin estetiğinden ilham alıyor. Tamamı parlatılmış paslanmaz çelikten üretilen kasa, 41.5mm çap ve 1.5mm yüksekliği ile bilekte iddialı bir duruş vadediyor. Ön yüzünde safir, arka kapağında ise mineral kristal cam bulunan kasaya, MeisterSinger imzalı iri kurma kolu eşlik ediyor. Şık kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor. 

meistersinge-edition-primatik-365-3.jpg

Yeni modele, parlak beyaz zemin üzerinde siyah, kırmızı ve mavi bileşenlerin görev yaptığı kadran eşlik ediyor. Retro tasarım unsurlarıyla öne çıkan kadranın merkezinde saat ve dakika gösterimi için kullanılan kol, saat 6 hizasında ise güç rezerv göstergesi yer alıyor. Merkeze yakın duruşuyla biraz göz yoran tarih penceresi, beyaz zeminli diskiyle bu kusurunu bir nebze de olsa telafi ediyor.

meistersinge-edition-primatik-365-4.jpg

Modelin içerisinde, tek kollu gösterime uygun modifikasyonlarla tasarlanmış Sellita SW270 mekanizma görev yapıyor. 4Hz (28800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

meistersinge-edition-primatik-365-5.jpg

Timsah derisi desenli siyah kayış ve MeisterSinger imzalı katlanır toka ile gelen model sadece 100 adet üretiliyor. MeisterSinger Edition Primatik 365 için belirlenen liste fiyatı ise EUR 2, 290.

Benzer Haberler