alexa MeisterSinger 2018 Yenilikleri | LS908 | LS901 | Lunascope | MeisterSinger | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MeisterSinger Lunascope

meistersingerlogo.png

Astronomik tek kollu saat: Lunascope. MeisterSinger; saniyeleri saymakla ilgilenmeyenlerin yegane tercihi. Öte yandan yalnızca saat koluyla okunabilirlik seviyesindeki kısıtlamanın da farkında olan marka özverili çalışmalarıyla bu sorunu da aşmayı başarıyor.

meistersinger-lunascope-1-.jpg

Antik çağlardaki güneş saatlerinden ilham alınarak tasarlanan Lunascope markanın ilk astronomik saati olma özelliğini de taşıyor. Kadranın üst yarısını tamamen ay fazı göstergesine ayıran marka bu sayede kullanıcısına görsel bir şölen hazırlamayı ihmal etmiyor.

meistersinger-lunascope-2-.jpg

Ayın tam periyodu 29 gün, 12 saat, 44 dakika ve 2.9 saniye sürmekte. Birçok saat bu süreyi 29,5 güne yuvarlayarak işlem yaptığından ay fazı göstergesi için 3 yılda bir günlük sapmaya neden olmakta. MeisterSiger Lunascope için özenle hazırlanan mekanizma ise bu değerden çok daha hassas bir ölçüm yaparak yalnızca 128 yılda bir ayar gerektiriyor.

40mm’lik kasaya sahip Lunascope, mavi ve gümüş rengi olmak üzere iki farklı kadran seçeneğine sahip ve Nisan 2018 itibariyle satışa sunulacak.

ls901-meistersinger-lunascope-.jpg ls908-meistersinger-lunascope-.jpg

Model           :                Lunascope

Mekanizma   :                ETA 2836 MS-module, otomatik; 38 saat güç rezervi

Çap               :                40 mm

Kasa             :                Paslanmaz çelik, 6-vidalı şeffaf arka kapak, 50 metre su geçirmezlik, Safir Kristal cam

Çeşitler         :               Gümüş ve Mavi
Benzer Haberler