alexa Mido | Multifort | Escape | Horween | Special Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Mido Multifort Escape Horween Special Edition

mido-watches-logo.jpg

1934 yılından bu yana İsviçre’nin köklü markalarından Mido’nun ürün grubu içerisinde yer alan Multifort Koleksiyonu, ünlü deri imalatçısı Horween işbirliğiyle tasarlanan yeni modeline kavuştu.

Mido-Multifort-Escape-Horween-Special-Edition-2.jpg

İlk defa 1934 senesinde Mido kataloğunda görülen ve sadece Mido değil, İsviçre saat endüstrisinin tamamı özelinde en uzun soluklu ürün gruplarından biri olarak bilinen Multifort Koleksiyonu, bir asrı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden ünlü deri üreticisi Horween ile işbirliği çerçevesinde üretilen yeni modeliyle boy gösterdi.

Yeni model 44mm çapında hazırlanmış ve eskitilmiş efektiyle işlenmiş siyah PVD kaplanmış bir kasa ile geliyor. Markanın zengin arşivinden 1940lı yıllara ait bir Multifort modeli ilham alınarak tasarlanan Mido Multifort Escape Horween Special Edition, Mido ürün grubundaki en büyük üç kollu model olma özelliğini de taşıyor.

Mido-Multifort-Escape-Horween-Special-Edition-3.jpg

Modelin siyah renkte tasarlanan kadranında klasik Cotes de Geneve tarzında işlenmiş yüzey desenlerine yer verilmiş. Yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal camın altında hemen her açıdan net bir şekilde görülebilen kadranın saat 6 noktasında tarih penceresi konumlandırılmış.

Mido-Multifort-Escape-Horween-Special-Edition-4.jpg

100 metre su geçirmezlik değeri sunan modelin içerisinde, markanın faaliyetlerine bünyesinde devam ettiği Swatch Group imzalı Caliber Ref.80 tercih edilmiş. Mido logosu işlenmiş rotoru ile dikkat çeken otomatik mekanizmanın tam kurulumda sunduğu güç rezervi ise oldukça verimli bir değer olan 80 saat olarak ayarlanmış.

Yeni model her ikisi de Horween imzası taşıyan iki farklı deri kayış ile satışa sunuluyor. Kasa malzemesi ile aynı teknikle hazırlanmış paslanmaz çelik toka ile gelen yeni modelin satış fiyatı ise 950,00 EUR olarak belirlenmiş.

Mido-Multifort-Escape-Horween-Special-Edition-5.jpg

Benzer Haberler