alexa Heritage | Chronometrie | Chronograph | Quantieme Annuel | 112535 | Montblanc | Sihh 2016 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SIHH 2016: Mont Blanc’ dan Yeni Komplikasyon

montblanc-logo-son.png

Efsanevi kalem modelleri ile hafızalara kazınan Mont Blanc, SIHH 2016 bünyesinde tanıtımı gerçekleştireceği yeni Heritage Chronométrie Chronograph Quantième Annuel modelinin detaylarını saat severlerle paylaştı.

Mont Blanc - Heritage Chronométrie Chronograph Quantième Annuel

mont-blanc-heritage-chronometrie-chronograph-quantieme-annuel-1-.jpg

Heritage Chronométrie Chronograph Quantième Annuel modeli markanın komplike saatleri uygun rakamlarla saat severlere ulaştırmayı öngören stratejisinin son örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sadece Şubat ayı sonunda ayar gerektiren Annual Calendar ve kronograf özelliklerini aynı anda sunan saatin tasarımı da ismindeki Heritage kelimesini haklı çıkarı şekilde hem zarif hem de retro bir tarzda oluşturulmuş.

Tıpkı yine benzerlerine kıyasla uygun bir fiyat etiketine sahip Perpetual Calender modelinde olduğu gibi mekanizma olarak Sellita tercih edilmiş. Sağlamlığı kadar uygun fiyatı ile de beğeni toplayan Sellita kalibrenin üzerine Annual Calendar ve Kronograf modüllerinin eklenmesiyle ortaya çıkan kalibre saatin ulaşılabilir fiyatındaki en önemli sebep olarak görünüyor.

mont-blanc-heritage-chronometrie-chronograph-quantieme-annuel-2-.jpg

Dört ayrı alt kadran tasarımına sahip saatin saat 12 yönünde takvim, 9 yönünde ay, 6 yönünde gün ve 3 yönünde ay fazı indikatörü yer alıyor. Biraz komplike de gözükse kadranın retro tarzı karmaşık görüntüyü bertaraf etmeyi başarıyor. Saatin tasarımında yakın zamandan Mont Blanc bünyesine katılan Minerva’nın 1920ler’de ürettiği bir model baz alınmış.

42mm çapıyla modern bir ebata sahip kasa için 18K pembe altın ve paslanmaz çelik opsiyonları mevcut. Pembe altın model için 18,900€, paslanmaz çelik için ise 9500€ fiyat etiketi bulunuyor.

Benzer Haberler