alexa Montblanc | The Epic Hannibal Barca | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc - The Epic Hannibal Barca

montblanc-logo-son.png

Lüks yazım gereçleri sektörünün duayen isimlerinden Montblanc, bir asrı aşan tecrübesini kelimenin tam anlamıyla sanat eseri niteliğinde bir kalem ile taçlandırdı. Kartacalı efsanevi komutan Hannibal Barca’dan ilham alan model, sadece bir adet üretildi. 

Son yıllarda saat sektöründe yaptığı yatırımlar ve birbiri ardına çıkarttığı başarılı modeller ile sayfalarımızın vazgeçilmez markalarından olan Montblanc, tarihin gelmiş geçmiş en önemli komutanlarından kabul edilen Kartacalı Hannibal Barca anısına tasarladığı unique piece (tek adetlik üretim) kalemi ile haber köşemize konuk oldu.

montblanc-the-epic-hannibal-barca-1.jpg

Markanın High Artistry ürün grubu dahilinde yer alan model, Montblanc’ın bir asrı aşan tecrübesini, sınırları zorlayan karakterini ve üstün el işçiliğini bir kez daha gözler önüne seriyor. İnsanı kendine hayran bırakan detaylarla donatılan kalem için, markanın Hamburg – Almanya’da yer alan yazım gereçleri üretim tesislerinde bulunan tüm bölümlerin izlerini görmek mümkün.

Modelin ucu 18K altından üretilmiş ve üzerine iki adet parlak kesim pırlanta yerleştirilmiş. Pompalı mürekkep doldurma sistemine sahip olan modelin klips bağlantı tepesinde tam 6.03 karat boyutunda tek parçalık pırlanta kullanılmış. Tasarımında ilham alınan ünlü komutan Hannibal Barca ve İkinci Pön Savaşı’ndaki rotasının harita şeklindeki işlemesine de yer veren modelin kapak ve gövde kısmına ise dönemin asker zırhlarına gönderme yapan işlemeler eklenmiş.

montblanc-the-epic-hannibal-barca-2.jpg

18K beyaz altın ve pırlantaların mükemmel uyumunu gözler önüne seren özel model, kapak ve gövde kısımlarında kullanılan mavi safir taşlar ile birlikte göz kamaştıran bir kontrast yakalamış. Kalemin fil figürü şeklinde tasarlanan klips kısmı, tamamen pırlanta taşlarla bezenmiş. Klipste yer alan taşların boyutları ve yerleşim şekli, klipsin kullanım sırasında esneyebilen bir parça olduğu göz önüne alınarak tasarlanmış.

Benzer Haberler