alexa Montblanc 2022 Yenilikler | Watches & Wonders 2022 Yenilikler | 1858 GMT
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc 1858 GMT Automatic Date

Montblanc, geri gelen seyahat özgürlüğünü bileklere, GMT fonksiyonuyla donatılmış yeni model ailesi ile taşıyor.

Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-8.jpg

Son iki yılda insanoğlunun modern çağda yaşadığı en etkili karantina uygulamalarına sebep olan global pandemi halen devam ediyor olsa da, seyahat kavramı yavaş yavaş eski haline dönüyor. Lüks saatçiliğin belki de en kullanılabilir komplikasyonlarından olan GMT de bu sayede eski önemini geri kazanacak gibi duruyor. Yeni Montblanc 1858 GMT Automatic Date koleksiyonu, ikinci zaman dilimi özelliğini sportif temayla bir araya getiren tasarımıyla göz dolduruyor. 

Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-6.jpg

Şık model ailesi 42mm çapında ve 11mm yüksekliğinde kasa ile geliyor. Hem zarif hem de sportif boyutlarıyla modelin versatil yönünü öne çıkaran kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Sabit 24 saat bezeli, Montblanc imzalı kurma kolu, safir kristal cam ve 3D lazer işlemeli titanyum kapak ile donatılan kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-7.jpg

Çoğu GMT saatinin ikinci saat dilimini ek bir ibre ile gösterdiği yerde, yeni Montblanc 1858 GMT modeli, GMT göstergesini ibreler olmadan çok sezgisel ve son derece okunaklı bir şekilde sunuyor.

Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-1.jpg

Bu özgün sistem, kadranın dışında hareket eden kırmızı bir kare ile ikinci saat dilimini gösteriyor. Bu kırmızı kare, 24 saatlik saati gösteren sabit siyah veya mavi anotlanmış alüminyum çerçevenin yanında konumlandırılıyor. Böylece kullanıcı, ikinci saat diliminde de gündüz mü yoksa gece mi olduğunu hızlı bir şekilde anlayabiliyor. Bu sistemin ilginç bir diğer özelliği ise yarım saatlerin kırmızı bir dikdörtgenle, saatlerin ise tam kırmızı bir kareyle gösterilmesi olarak karşımıza çıkıyor. İşlevsel kadran tasarımı kullanıcıya, güneş ışını desenli mavi ve siyah renk seçenekleri ile sunuluyor.

Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-10.jpg

Yeni modellere Calibre MB 24.33 mekanizma güç veriyor. Saat, dakika, saniye ve tarih özelliklerinin yanında ikinci zaman dilimi fonksiyonuna da yer veren otomatik mekanizma, tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

Montblanc-1858-GMT-Automatic-Date-9.jpg

Koleksiyonda yer alan modeller, paslanmaz çelik bileziğin yanı sıra, gri dikişli siyah kauçuk kayış ile de tercih edilebiliyor. 

Benzer Haberler