alexa Montblanc 2022 Yenilikler | Watches & Wonders 2022 Yenilikler | 1858 Iced Sea
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date

Montblanc, markaya adını veren Beyaz Dağ’ın masifinden ilham alarak tasarladığım 1858 Iced Sea Automatic Date model ailesini tanıttı.

Montblanc-1858-ced-Sea-Automatic-Date-Blue-8.jpg

Sportif temasıyla olduğu kadar buzulların üç boyutlu derinliğini yansıtan kadran seçenekleri ile de dikkat çeken model ailesi toplamda altı farklı versiyona ev sahipliği yapıyor.

Montblanc-1858-ced-Sea-Automatic-Date-Blue-9.jpg

Yeni koleksiyonun ortak özellikleri arasında 41mm çapında ve 12.9mm yüksekliğinde tasarlan şık bir kasa, dalgıç tipi seramik bezel, ön yüzde yer alan çift taraftan anti-refle kaplamalı safir kristal cam ve 3D illüstrasyonlu masif arka kapak yer alıyor. Kolay kavranabilen kurma koluyla donatılan kasa, 300 metreye kadar su geçirmiyor.

Montblanc-1858-ced-Sea-Automatic-Date-Blue-10.jpg

Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date, buzunun farklı renklerini temsil eden mavi, yeşil ve siyah olmak üzere üç farklı kadran rengiyle sunuluyor. Mavi buz, Mont-Blanc'ın Buz Denizi'nde bulunabilir ve buza hava kabarcıklarının dahil edilmesiyle oluşturulur, yeşil buz ise Antarktika'da bulunur ve mikroskobik kar yosunu çiçeklerinin varlığının sonucudur. Siyah buz, buzda hiçbir kapanım veya hava kabarcığı olmadığında oluşur, bu nedenle siyah görünecek kadar ışığı emer. Ayrıca yapısındaki volkanik kül birikintileri ile siyaha dönebilir; örnekleri kutup bölgelerinde görülebilir.

Montblanc-1858-ced-Sea-Automatic-Date-Blue-11.jpg Montblanc-1858-ced-Sea-Automatic-Date-Blue-12.jpg

Değiştirilebilir metal bilezik ve temaya uygun kauçuk kayış ile tamamlanan modellere, Sellita SW 300 tabanlı Caliber MB 24.17 mekanizma hayat veriyor. Saat, dakika ve saniye fonksiyonlarının yanında tarih göstergesi de bulunan otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.  

Montblanc-1858-ced-Sea-Automatic-Date-Blue-13.jpg

Benzer Haberler