alexa Montblanc 2023 Yenilikler | Watches and Wonders 2023 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc 1858 Iced Sea Grey Dial & Boutique Edition

Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date yeni rengi ve butiklere özel modeliyle geri döndü.

Buzdan İlham Aldı – Koleksiyona Yeni Bir Renk Katılıyor Montblanc 1858 Iced Sea

2022'de lanse edilen Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date'in buz kadranlarıyla yakaladığı başarının ardından marka, zarif bir gri tonunda yeni kadran rengiyle geri dönüyor. Bu yeni gri buzul desenli kadran, Mont-Blanc dağının en büyük buzullarından biri olan Mer de Glace'in buzundan ilham alıyor. Belli bir ışık altında buzul, yapısında binlerce yıldır tutulan maden yataklarını ortaya çıkardığı için gri görünüyor. Bu yeni Iced Sea versiyonu, 41 mm paslanmaz çelik bir kasa içinde geliyor ve arka kapakta bir buzdağının 3D gravürü ve aşağıdaki buzul sularını keşfeden siyah bir scuba dalgıcı bulunuyor.

montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-8.jpg montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-9.jpg

Yaratıcı Süreç

Buzul kadranların oluşturulması sürecinde, taban olarak gratté-boisé adı verilen özel bir teknik kullanılır ve her kadrana gerçek derinlik ve parlaklık izlenimi verilirken, kasa arkalarındaki gravür işlemi, önce metali yapılandıran bir lazer kullanılarak gerçekleştirilir. büyüleyici bir kontrast oluşturan bir dizi mat ve parlak yüzey sayesinde derinlik ve gerçekçilik sağlayan bir 3D rölyef görüntüsü oluşturmak.

montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-10.jpg

Dalış için ISO 6425 Normu

Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date Edition, bir spor saatten daha fazlası, ISO 6425 normuna uygun bir dalış aletidir. Ayrıca, her bir saat, darbeye, manyetik sıcaklığa, sıcaklığa ve suya (yaklaşık 30 bar) dayanıklı olduğundan ve bağlantı elemanlarının daha fazla güvenlik için güçlendirildiğinden emin olmak için Montblanc Laboratuvar Testine tabi tutulmuştur.

montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-11.jpg montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-12.jpg

Saatlerin ayrıca her koşulda okunur olması gerekiyor. Bunun için Montblanc, buzul temasına uygun olarak mavi fosforla parlayan kollara, indekslere ve bezellerdeki saat 12 noktalarına beyaz Super-Luminova® uyguluyor. Kadranlar, dalış saatleri için önemli bir ayrım olan kontrast renkte ilk 15 dakika ile tek yöne dönen seramik bezel ile harmanlanıyor.

montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-13.jpg montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-15.jpg

Değiştirilebilir ve Ayarlanabilir Bilezik

Montblanc 1858 Iced Sea koleksiyonu, butiğe dönmeye veya herhangi bir alet kullanmaya gerek kalmadan kadran rengine uygun dikişli siyah kauçuk kayışla hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilen paslanmaz çelik bilezikler ile geliyor. Bilezikler sadece değiştirilebilir olmakla kalmıyor aynı zamanda bileğe takılı iken ayarlanabiliyorlar, böylece her saat sahibi, özellikle dalış elbisesinin üzerine saati takarken mükemmel ayarı kolayca yapabiliyor.

montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-14.jpg

Yeni Montblanc Boutique Edition'da Buzulları Yakalamak

Montblanc 1858 Buzlu Deniz Koleksiyonunun bu son gri versiyonuna katılan marka, buzulun derinliklerine bakıyormuş izlenimi veren yeşil buzul kadranlı yeni Boutique Edition'ı da tanıtıyor. Çoğu buzul beyaz veya mavi olsa da, bazıları buzda tutulan demir oksitler sayesinde koyu zümrüt yeşili bir renge bürünüyor. Bu, Iced Sea koleksiyonunun ikinci yeşil versiyonu olarak karşımıza çıkıyor ve önceki modelden siyah seramik bezeli (önceki yeşil çerçeve yerine) ve yeşil renkte daha büyük bir scuba dalgıcının bulunduğu 3D işlemeli arka kapak ile geçmiş modelden ayrılıyor ve daha da öne çıkıyor. Bu Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date Boutique Edition, 41 mm paslanmaz çelik kasayla geliyor ve dünya genelindeki Montblanc butiklerinde özel olarak satışa sunuluyor.

montblanc-1858-iced-sea-grey-dial-boutique-edition-16.jpg

Tüm Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date saatleri saat, dakika, saniye ve saat 3 yönünde tarih gösteren, otomatik mekanizmalarla hayat buluyor. Ayrıca geri dönüştürülmüş ve %100 geri dönüştürülebilir bir saat çantası ile birlikte satışa sunuluyor.

Benzer Haberler