alexa Montblanc 2023 Yenilikler | Watches and Wonders 2023 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc 1858 The Unveiled Secret Minerva Monopusher Chronograph Limited Edition

Montblanc Unveiled Secret Minerva Monopusher Chronograph, eskitilmiş çelikten 88 parçalık sınırlı sayıda çağdaş bir görünüme kavuşuyor.

Montblanc Unveiled Secret Minerva Monopusher Chronograph'ın 2022'de Lime Gold (18 adet ile sınırlı sayıda) ve paslanmaz çelik (58 adet ile sınırlı) olmak üzere iki sürümünün piyasaya sürülmesinin ardından, Montblanc eskitilmiş çelikten yeni bir sınırlı üretim modeli sunuyor.

montblanc-1858-unveiled-secret-minerva-monopusher-chronograph-4.jpg

Bu eskitilmiş çelik görünüm, 43mm paslanmaz çelik kasaya siyah kaplama uygulanarak elde ediliyor. Malzeme daha sonra manuel olarak yıkanıyor ve Mont-Blanc'tan kuvarsit ve Villeret Manufacture'ın karşısındaki La Combe Grède adlı "V" şeklindeki dağdan gelen kireç taşları ile fırçalanarak dağ ve vadiyi bir araya getiriyor. Bu ilginç işlem, her saate kendi bireysel patinasını ve görünümünü veriyor.

montblanc-1858-unveiled-secret-minerva-monopusher-chronograph-2.jpg

Bu yeni versiyon, Minerva'nın 1927 yılına dayanan ilk yivli bezelinden ilham alan beyaz altın yivli bir bezel ile birlikte geliyor. Eskitilmiş çeliğe üçlü katlanır tokaya sahip siyah nubuk timsah derisi kayış ve tarihi Minerva Manufacture'ın gravürünü içeren bir arka kapak eşlik ediyor.

Montblanc Unveiled Secret Minerva Monopusher Chronograph Limited Edition, tüm titiz el işçiliğiyle tarihi elden kurmalı Minerva MB M16.29 mekanizmayla donatılıyor. Bu büyüleyici kalibre, saatin kadran tarafındaki tüm mekanik hareketi göstermek için ters yerleştiriliyor. 

montblanc-1858-unveiled-secret-minerva-monopusher-chronograph-5.jpg

Bir kalibreyi tersine çevirmek basit gibi görünse de kolların yönünün de tersine çevrilmesi gerektiğinden oldukça detaylı bir çalışma gerektiriyor. Caliber MB M16.29, Montblanc'ın kronograf arşivinde bunun başarılabileceği yegane mekanizmalardan biri olarak görüldüğü için modele bu mekanizmanın hayat vermesi kararlaştırılıyor. Kollarının yönünü tersine çevirmek, mekanizmaya 21 yeni bileşenin eklenmesini gerektiriyor. Bu durum da bu özelliği estetik bir detaydan daha fazlasına, gerçek bir teknik bir özellik haline getiriyor.

montblanc-1858-unveiled-secret-minerva-monopusher-chronograph-3.jpg

İşin eğlence kısmı için, marka bu değişikliği temsil etmek adına, referans numarasının son hanesini ters çevirip kalibrenin kodu olan MB M16.29, MB M16.26 haline geliyor.

Safir kristal camdan mekanizmanın derinliklerine bakan kullanıcı, fırçalanmış Alman gümüşü mekanizma üzerindeki ayrıntılı işleme seviyesini ve kasanın tonuna uyması için antrasit rutenyum ile kaplanmış köprü ve plakaların güzelliğini hemen görebiliyor . Keskin bir göz, markanın benzersiz salyangoz diamante coquille motifini ve bileşenlerin iç açılarını içeren, başlı başına bir başarı olan kapsamlı cilalamayı da fark ediyor.

montblanc-1858-unveiled-secret-minerva-monopusher-chronograph-1.jpg

Montblanc'ın tüm komplikasyonlu mekanizmalarına uygun olarak, ayırt edici Minerva oku ve Maison'un "V" şeklindeki köprüsü de görülebiliyor. Minerva oku, her zaman elinde ok uçlu asası ile tasvir edilen Roma Tanrıçası'na bir gönderme yaparken “V” şeklindeki köprü ise Villeret'teki saatçilerin penceresinden görülen dağ manzarasından ilham alıyor.

montblanc-1858-unveiled-secret-minerva-monopusher-chronograph-6.jpg

Perfore 30 dakika kronograf sayacı, perfore küçük saniye göstergesi ve Super-LumiNova uygulamalı zarif kollar ve indeksler ile dikkati mekanizmadan uzaklaştırmadan kusursuz okunabilirlik sunuyor.

Benzer Haberler