alexa Montblanc | Bohème | ExoTourbillon | Serpent | Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Bohème ExoTourbillon Jewellery Motif Serpent Limited Edition 18

montblanc-logo-son.png

Montblanc’nın başarılı ürün gruplarından Bohème Koleksiyonu’na, 18 adet ile sınırlı ExoTourbillon Jewellery Motif Serpent Limited Edition  modelini ekledi. 

İlk defa 2014 yılında saat severler ile buluşan Bohème Koleksiyonu, markanın kadın kullanıcıları düşünerek tasarladığı modellerden oluşuyor. 

Koleksiyona en son dahil olan ExoTourbillon Jewellery Motif Serpent modeli, 18K beyaz ve pembe altın olmak üzere iki farklı kasa alternatifi ile sunuluyor. 38mm çap ve 9,37mm kalınlığa sahip kasa, 30 metre su geçirmezlik değeri ile geliyor. Modelin bezelinde ise, 58 adet (~ 1.39 ct.) pırlanta yer alıyor.

Montblanc-Boheme-ExoTourbillon-Jewellery-Motif-Serpent-Limited-Edition-1.jpg

Saatin kadranı için tam bir görsel şölen desek abartmış olmayız. Sedef zemin üzerinde, el kesimi ve boyaması motifler ile işlenmiş bir yılan figürü göze çarpıyor. Belirli bölgelerde pırlanta taş ile süslenen kadranın saat 6 hizasında ise, modelin mekanik anlamdaki en büyük özelliği olan ExoTourbillon tarzı eşapman yer alıyor.

Montblanc-Boheme-ExoTourbillon-Jewellery-Motif-Serpent-Limited-Edition-5.jpg

Model gücünü markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. MB M29.24 mekanizmadan alıyor. 202 parçadan oluşan 27 taşlı mekanizma 3Hz frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saatlik güç rezervi sunuyor. Rodyum kaplama ana gövdeye ve bileşenlere sahip mekanizmada klasik Côtes de Genève  tarzı süslemeler de yer alıyor.

Montblanc-Boheme-ExoTourbillon-Jewellery-Motif-Serpent-Limited-Edition-3.jpg

Saatin üzerinde mor timsah derisi kordon ve pırlanta süslemeli 18K altın toka yer alıyor.

Benzer Haberler