alexa 118513 | Chronometrie | Heritage | Montblanc | Perpetual Calendar | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Heritage Chronometrie Perpetual Calendar Sapphire Ref. 118513

montblanc-logo-son.png

Montblanc, Perpetual Calendar komplikasyonlu saatler arasında giriş seviye bandına yer alan modeli Heritage Chronométrie Perpetual Calendar ile bir kez daha saat severlerle buluştu. Bir önceki jenerasyona göre daha kompakt bir kasa ile gelen model karartılmış safir kristal cam kadranıyla dikkat çekiyor.

118513-montblanc-heritage-chronometrie-perpetual-calendar-sapphire-1-.jpg

Ünlü marka ilk jenerasyon Heritage Chronométrie Perpetual Calendar modelini 2014 senesinde tanıtmış ve model için belirlediği görece uygun etiket fiyatı ile büyük beğeni toplamıştı.

Aynı çizgide devam eden model, 40mm çapında ve 6.9mm (önceki modelden 0.7mm daha ince) yüksekliğinde bir kasa ile geliyor. Her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasa, yuvarlatılmış boynuzları ile konforlu bir kullanım vadediyor.

118513-montblanc-heritage-chronometrie-perpetual-calendar-sapphire-4-.jpg

Modelin şüphesiz en önemli özelliği, kadranı. Normalde sadece 18K masif altın kasa seçeneği ile birlikte sunulan safir kristal cam kadrandan mekanizmanın bileşenleri görülebiliyor. Saat 12 dışında tamamı baton tarzı indekslerle tasarlanan kadranda sonsuz takvim özelliğine ait bilgiler şeffaf alt-kadranlar vasıtası ile gösteriliyor. Ay fazı göstergesi de üç boyutlu ay illüstrasyonu ile dikkat çekiyor.

118513-montblanc-heritage-chronometrie-perpetual-calendar-sapphire-3-.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. MB 29.15 yer alıyor. 2100 yılına kadar ayar gerektirmeyen sonsuz takvim özellikli mekanizma, Sellita SW300 üzerine ilave edilen Dubois Depraz tasarımı Perpetual Calendar modülü ile hayat buluyor.

Lacivert timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik toka ile gelen model, €12,700 etiket fiyatıyla satışa sunuluyor.

118513-montblanc-heritage-chronometrie-perpetual-calendar-sapphire-2-.jpg

Benzer Haberler