alexa Montblanc 2024 Yenilikler | Watches & Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Iced Sea 0 Oxygen Deep 4810

Büyük yükseklikler için sarf ettiği eforun ardından Montblanc, deniz seviyesinin 4810 metre altında keşfedilmemiş derinliklere dalıyor.

Montblanc, donmuş kadranlarıyla 2022'de lansmanını yaptığı Montblanc Iced Sea Koleksiyonu'nun ardından, 2024'te Montblanc Iced Sea 0 Oxygen Deep 4810 ile sınırları daha da zorluyor. Montblanc, sınırları aşma ruhuyla eksi 4810 metrede yeni bölgeler keşfediyor - Okyanus dünyasını her zaman Maison'un DNA'sının bir parçası olan dağa bağlamak için Mont Blanc Dağı'nın 4810 metre yüksekliğini tersine çeviriyor.

montblanc-iced-sea-0-oxygen-deep-4810-6.jpg

Göz alıcı estetiğinin ötesinde bu saat, zorlu koşullarda performans gösterecek şekilde tasarlanıyor. Yalnızca birkaç saat ustasının keşfetmeye cesaret edebildiği derinliklere dayanacak şekilde tasarlanan performansı, onu zorlu su altı ortamlarında güvenilir bir yol arkadaşı haline getiriyor.

montblanc-iced-sea-0-oxygen-deep-4810-7.jpg

Vidalı tepeyi koruyan bir kalkanla birlikte 43 mm'lik titanyum bir kasaya yerleştirilmiş olan bu yeni dalış saati, dalgıçların buzun altına dalış yaparken gördükleri manzaranın 3 boyutlu gravürleriyle süslenmiş bir arka kapakla geliyor. Bu büyüleyici etki, renk ve doku kontrastları oluşturmak için metali hem mat hem de parlak yüzeylerle yapılandıran, lazerle üretilen bir oksitleme işlemiyle elde edilen üç boyutlu renkli bir rölyefle yaratılıyor.

montblanc-iced-sea-0-oxygen-deep-4810-8.jpg

Bir Kadrandan Daha Fazlası

Tüm Iced Sea saatlerinde olduğu gibi, Montblanc Iced Sea 0 Oxygen Deep 4810 kadranı da Mont Blanc dağının en büyük buzullarından biri olan Mer de Glace'in buzunda yer alan ve zamanla donmuş kristallerin birbirine kenetlenmiş ağından ilham alarak tasarlanıyor. Bu yaratıcı tekniğe gratté-boisé adı veriliyor ve saat yapımcılığında özel olmasının yanı sıra yapımı standart bir kadrana göre dört kat daha uzun sürüyor. Mavi renk, sfumato etkisi ile vurgulanıyor ve denizin derinliklerinde bulunan buzun tonunu tasvir ediyor; bu, özellikle suyun 4810 metre altına inebilen modele çok yakışıyor.

montblanc-iced-sea-0-oxygen-deep-4810-9.jpg

Saatin her koşulda görünür olması gerektiğinden Montblanc, buzul temasına uygun olarak, tümü düşük ışıkta parlak mavi renkte parlayan ibrelere, indekslere ve saat 12 noktasına beyaz Super-LumiNova® ekliyor.

Sıfır Oksijen

Montblanc Iced Sea 0 Oxygen Deep 4810, zorlu ortamlarda çalışmak için ekipmanlarına ihtiyaç duyan kaşifler için çeşitli avantajlar sunan Maison'un "Zero Oxygen" saat serisine katılıyor. Kasanın içindeki sıfır oksijen, yalnızca şiddetli sıcaklık değişimlerinde oluşabilecek buğulanmayı ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda oksitlenmeyi de önlüyor. Oksijen olmadan tüm bileşenler daha uzun süre dayanıyor ve zaman içinde sürekli hassasiyet sağlıyor. Her saat, bu özel ama görünmez teknolojinin kanıtı olan bir sertifikayla birlikte geliyor ve oksijen olmadan başarıyla kasalandığını garanti ediyor.

montblanc-iced-sea-0-oxygen-deep-4810-10.jpg

Montblanc üretimi, COSC sertifikalı, 5 gün güç rezervli otomatik Caliber MB 29.29 mekanizmayla hayat bulan bu derin dalış saati, saati, dakikayı, saniyeyi ve saat 3 konumunda tarihi gösteriyor. Ayrıca, V şeklinde konik, değiştirilebilir siyah kauçuk kayışla tamamlanıyor ve tüm kullanıcıların kendilerine en uygun ayarı bulabilmeleri için wetsuit giyildiğinde bile doğrudan bilekten kolayca ayarlanabiliyor.

montblanc-iced-sea-0-oxygen-deep-4810-11.jpg

Benzer Haberler