alexa Montblanc | Marilyn Monroe | Muses Edition | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Muses Edition Marilyn Monroe

montblanc-logo-son.png

Montblanc Muses Edition, 20. yüzyılın en ikonik stil ve kültürel ikonlarından biri olan Marilyn Monroe’yu, ölümünün 55. yıldönümünü için özel olarak tasarladığı yeni bir kalem serisi ile anıyor. Montblanc’ın Ekim 2017’de duyurduğu Muses Edition serisi dahilinde tanıtılan seri, ünlü oyuncudan ilham alan detaylarıyla dikkat çekiyor.

Montblanc-Muses-Edition-Marilyn-Monroe-4.jpg Montblanc-Muses-Edition-Marilyn-Monroe-3.jpg

1926 yılında Los Angeles – ABD’de doğan ünlü oyuncu Norma Jeanne Mortenson adıyla yetimhanede başlayan hayatını yirmi yaşında kendisine isim olarak seçtiği Marilyn Monroe’yla ve sayısız başarılarla süslediği kısa ömrüyle ölümsüzleştirmişti. Görkemli güzelliği kadar ilgi çekici hayatı ve erken ölümüyle de o günden bu yana en çok konuşulan isimlerden biri olan Monroe, ünlü sanatçı Andy Warhol’un Pop-Art tarzı eserinde resmettiği meşhur gülüşüne eşlik eden kırmızı rujuyla 20. yüzyılın efsaneleri arasında yerini almıştı.

Montblanc-Muses-Edition-Marilyn-Monroe-2.jpg Montblanc-Muses-Edition-Marilyn-Monroe-1.jpg

1906 yılından bu yana dünyanın en çok tercih edilen kalemlerini üreten Montblanc, daha önce Ingrid Bergman, Marlene Dietrich, Greta Garbo, Monako Prensesi Grace Kelly gibi ikonik isimler için ürettiği kalemlerin arasına ölümünün 55. yılında andığı Marilyn Monroe için tasarladığı yeni bir seri ekledi. 20. yüzyılın en ilham verici isimleri için üretilen kalemlerin bulunduğu Muses Edition (İlham Perileri ) Serisi”nden çıkan dolmakalem, tükenmezkalem ve jel kalemler, çoktan yetkili satış noktalarına ulaştı bile.

Montblanc-Muses-Edition-Marilyn-Monroe-5.jpg Montblanc-Muses-Edition-Marilyn-Monroe-6.jpg

Benzer Haberler