alexa Montblanc 2021 Yenilikler | Watches & Wonders 2021 Yenilikler | 117861 | 127767 | Star Legacy
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Star Legacy Metamorphosis Limited Edition 8 & Suspended Exo Tourbillon Limited Edition 18

Montblanc, 2021 yenilikleri kapsamında, geleneksel lüks saatçiliğe özgün ve yenilikçi bir bakış açısı getiren Exo Tourbillon özellikli yeni modellerini tanıttı.

Montblanc Star Legacy Metamorphosis Limited Edition 8

Beş yılı aşan bir Ar&Ge çalışmasının ürünü olarak doğan konseptte, markanın tecrübeli saat ustası Frederic Kehli’nin binlerce saatlik çalışması yatıyor. Komplike mekanizması sayesinde “dönüşerek” kullanıcısına zamanı farklı şekillerde sunmaya odaklanan model, bugün en son versiyonu ile markanın geldiği noktaya da ışık tutuyor.

montblanc-star-legacy-metamorphosis-1.jpg

Yeni model 50mm çapında ve 18.9mm yüksekliğinde tasarlanmış, görkemli bir kasa ile geliyor. 18K beyaz altından yapılan kasa, metalin özgül ağırlığı da hesaba katıldığına bilekte cesur ve güçlü bir duruş vaat ediyor. Her iki yüzünde de safir kristal camların görev yaptığı kasa, 30 metre su basıncına dayanabiliyor. İri kasaya sedef Montblanc amblemi ise süslenmiş 18K beyaz altın kurma kolu eşlik ediyor.

montblanc-star-legacy-metamorphosis-5.jpg

Model, mavi zemin üzerine el işlemesi yer yer “grain d’orge” Guilloché desenlerinin kullanıldığı kadrana ev sahipliği yapıyor. Etrafında filet sauté Guilloché deseninin yer aldığı kadranda 18K beyaz altın akrep ve yelkovanın yanı sıra paslanmaz çelik saniye kolu görev yapıyor. Üç boyutlu tasarlanan ve kıtalarla okyanusları temsil eden el işlemeleriyle hazırlanan kuzey yarımküre figürüne gökyüzünü, yıldızları ve ay’ı gösteren aventurin disk eşlik ediyor.

montblanc-star-legacy-metamorphosis-2.jpg

Montblanc Star Legacy Metamorphosis Limited Edition 8, Calibre MB M67.60 ile hayat buluyor. In-house tasarlanıp üretilen elden kurmalı mekanizma 2.5Hz (18.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Mekanizma, kadrandaki dönüşebilen bölümün kapalı halinde kuzey yarımküreyi gösteren dünya figürü, 24 saat skalası ve gece/gündüz göstergesini, açık halindeyken ise bir tam turunu bir dakikada tamamlayan patentli Exo Tourbillon eşapmanı ve aventurin disk üzerine yerleştirilmiş gökyüzü ile çevrelenen kuzey yarımküre figürünü, ay fazını ve saat 12 hizasına konumlandırılmış tarih indikatörünü gösteriyor.

montblanc-star-legacy-metamorphosis-3.jpg

Hi-End sıfatını her yönüyle hak eden model mavi Sfumato timsah derisi kayış ve 18K beyaz altın toka ile geliyor. Modeli için belirlenen liste fiyatı ise 250.000 EUR.

montblanc-star-legacy-metamorphosis-4.jpg

Montblanc Star Legacy Suspended Exo Tourbillon Limited Edition 18

Hi-End serideki bir diğer model olan Montblanc Star Legacy Suspended Exo Tourbillon Limited Edition 18, 44.8mm çapında ve 15.03mm yüksekliğinde tasarlanmış, 18K beyaz altın bir kasa ile geliyor. Her iki yüzünde de safir kristal camlar bulunan kasa, 30 metreye kadar su geçirmiyor. Modele yine sedef Montblanc logolu altın kurma kolu eşlik ediyor.

montblanc-star-legacy-suspended-exo-tourbillon-1.jpg

Model, 18K beyaz altından yapılmış ve zemini gümüşi/beyaz renkli, pütürlü bir kadran taşıyor. Zaman bombeli tasarlanmış ve saat 12 hizasına yerleştirilmiş alt kadrandan okunuyor. Beyaz zeminli alt kadranda siyah büyük rakam indeksler ve mavileştirilmiş 18K beyaz altın kollar görev yapıyor. Saat 6 hizasında ise, tek bir köprü ile sabitlenen, patentli Exo Tourbillon yer alıyor. Bir tam turunu bir dakikada tamamlayan Tourbillon, aynı zamanda küçük saniye vazifesini de görüyor.

montblanc-star-legacy-suspended-exo-tourbillon-2.jpg

Montblanc Star Legacy Suspended Exo Tourbillon Limited Edition 18, in-house tasarlanıp üretilen Caliber MB 16.18 mekanizma ile hayat buluyor. 2.5Hz (18.800vph) frekansında çalışan Exo Tourbillon özellikli, elden kurmalı mekanizma 50 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

montblanc-star-legacy-suspended-exo-tourbillon-3.jpg

Mavi Sfumato timsah derisi kayış ve 18K beyaz altın toka ile gelen model için belirlenen liste fiyatı 109.000 EUR.

montblanc-star-legacy-suspended-exo-tourbillon-4.jpg

Benzer Haberler