alexa Summit | Montblanc | Smartwatch | Android Wear
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Summit Smartwatch

00_mont_blanc_logo_2508.gif

Montblanc geleneksel saatçilik çizgilerine sadık kalarak Android altyapıda akıllı saatini duyurdu. Bir hafta önceden yeni bir akıllı saat duyuracağının sinyallerini veren marka dün akşam Londra’da düzenlediği etkinlik ile yeni modelini saat severlerin beğenisine sundu. 

Son zamanlarda İsviçre’nin köklü markalarından arka arkaya akıllı saat haberleri gelmeye devam ediyor. İki gün önce Tag Heuer cephesinden gelen haberin ardından bu kez Montblanc yeni modelini duyurdu.

montblanc-summit-smartwatch-3.jpg

Kasa itibari ile klasik bir saatten hiçbir farkı bulunmayan modelin içerisinde Android Wear 2.0 yazılımı ve Qualcomm Snapdragon Wear 2100 işlemci yer alıyor. Akıllı saatlerin en büyük özelliklerinden sağlık ve fitness gibi kişisel verilerinizi kaydedebileceğiniz gibi e-mail görüntüleme, hava durumu kontrolü gibi basit işlemleri de akıllı saatinizden yapabileceksiniz. Fakat GPS ve NFC teknoloji ne yazık ki Montblanc Summit Smartwatch modelinde bulunmuyor. Rakiplerini düşündüğümüz zaman bu bir eksi gibi görünse de Montblanc görüntüsü ve kalitesi ile bu farkı kapayacaktır diye düşünüyorum.

montblanc-summit-smartwatch-4.jpg

Saatin ön yüzünde 400 x 400 px AMOLED ekran yer alıyor. Safir kristal cam ile korunan ekran 1.39” boyutunda. Saatin ekranında “always on” özelliği bulunuyor. Yani saatin ekranı kullanmasanız bile devamlı açık. Buda saati geleneksel saatçiliğe biraz daha yaklaştırıyor.

montblanc-summit-smartwatch-2.jpg

Montblanc Summit Smartwatch 46mm x 12.5 mm bir kasa ölçüsüne sahip, saati isterseniz paslanmaz çelik, paslanmaz çelik üzeri siyah kaplama ya da titanyum olarak satın alabiliyorsunuz.

Saatin üzerinde “made in Italy” bir deri kordon yer alıyor. Dana derisi kordona kasa ile aynı malzemede toka eşlik ediyor.

montblanc-summit-smartwatch-5.jpg

Montblanc Summit Smartwatch Mayıs 2017 itibari ile vitrinlerdeki yerini alacak. Paslanmaz çelik model US$890, titanyum olan ise US$1000 fiyat etiketine sahip olacak. Şunu da hatırlatalım Montblanc’ın da yer aldığı Richemont Grup içerisinde en ucuz fiyat etiketine sahip model Montblanc Summit Smartwatch olacak. 

Benzer Haberler