alexa 118491 | 118494 | TimeWalker | Goodwood Festival of Speed 2018 | Montblanc | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc TimeWalker Goodwood Festival of Speed 2018 Limited Editions

montblanc-logo-son.png

Bu sene motor sporları dünyasının önemli etkinliklerlerinden Goodwood Festival of Speed organizasyonun ikinci defa resmi zaman tutucusu görevini üstlenen Montblanc, bu marka ortaklığının anısına çıkardığı iki yeni limitli üretim modelini tanıttı.

montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-1-.jpg montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-2-.jpg

Bu sene 25.si düzenlenen Goodwood Festival of Speed, motor sporlarına adanmış organizasyonlar arasında önemli bir yere sahip. Etkinliğe katılan araçlar kadar sahiplerinin renkli kişilikleri ile de ilgi gören organizasyonun 25. Yılı anısına düzenelen bu seneki ayağı 12 ile 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti.

montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-11-.jpg

Etkinliğe katılan araçlara ait tüm dereceler, organizasyonun bu sene de resmi zaman tutucusu olarak görev yapan Montblanc tarafında ölçüldü. Klasik otomobiller kadar modern ve deneysel araçların da katılımcı olarak yerini aldığı Goodwood Festival of Speed 2018 etkinliği, 1.16 mil uzunluğunda hazırlanmış tırmanma parkurunda koşuldu. Yarışın galibi olan pilot ise limitli üretim Montblanc saat ile ödüllendirildi.

montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-9-.jpg montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-10-.jpg

Resmi zaman tutucusu görevinin dışında, parkur bölgesindeki standında motor sporları ve saat tutkunlarını aynı çatı altında toplayan marka, özenle seçilmiş saat koleksiyonlarının yanı sıra parkuru birincilikle bitiren pilota hediye edilen limitli üretim modeli de sergiledi.

montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-4-.jpg montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-3-.jpg

Goodwood Festival of Speed 2018 Limited Editions Koleksiyonu, markanın lokomotif model ailelerinden TimeWalker Serisi temel alınarak hazırlanmış iki farklı versiyondan oluşuyor. Son dönemlerde saat endüstrisini hız kesmeden kasıp kavurmaya devam eden Heritage trendine uygun şekilde vintage çizgilerle tasarlanan modeller, üç kollu ve kronograf olmak üzere iki tipte hazırlanmış.

montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-5-.jpg montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-6-.jpg

montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-8-.jpg

Kahverengi tonlarında tasarlanmış renk paletleri ile daha şimdiden “Cappucino” olarak anılmaya başlanan modellerin her ikisi de paslanmaz çelik kasalar içerisinde sunuluyor. Montblanc tasarımı ve üretimi otomatik mekanizmalar ile hayat bulan modellerden TimeWalker Manufacture Chronograph modeli 1500 adet ile, üç kollu TimeWalker Date Automatic ise 500 adet ile limitli üretiliyor. Retro konsepte ve kadran renklerine uygun şekilde hazırlanmış perfore delikli ve kontrast dikişli eskitme dana derisi kayışlar ile gelen modellere Montblanc imzalı paslanmaz çelik tokalar eşlik ediyor.

montblanc-timewalker-goodwood-festival-of-speed-2018-limited-editions-7-.jpg

Benzer Haberler