alexa Montblanc | UNICEF | Montblanc for UNICEF | Rotap | Spirit Orbis Terrarum
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc UNICEF Koleksiyonu

montblanc-logo-son.png

MontBlanc, UNICEF ile iş birliğine giderek, eğitim haklarından mahrum bırakılan çocuklara destek olmak için geniş bir koleksiyon üretti. Ürünlerin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı ilkokul çağındaki ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılacak. 

MontBlanc ve Unicef 2004 yılından bu yana iş birliği içerisinde. Ortak bir paydada buluşan iki isim, bu sene üretilen Unicef koleksiyonu ile daha iyi işler yapmayı hedefliyor. Bu zamana kadar 10 milyon Amerikan Doları bağışta bulunan MontBlanc, dünya çapında 4 farklı programın başlamasına yardımcı oldu. 

unicef.jpg

1 Nisan 2017 ve 31 Mart 2018 tarihleri arasında satışı gerçekleştirilecek ürünlerden elde edilen gelirin bir kısmı Unicef’e aktarılacak. MontBlanc yardımın minimum 1,5 milyon Amerikan Doları olacağının da bilgisini veriyor.

Oldukça geniş bir ürün çeşitliliği sunan koleksiyon, özellikle kalem ve deri ürünleri ile öne plana çıkıyor. Bunun yanında saat, kol düğmesi, defter gibi çeşitli ürünlerinde yer aldığı koleksiyon, hizmet ettiği sosyal sorumluluk projesi ile farkındalık yaratmayı hedefliyor.

montblanc-unicef-collection-13-.jpg montblanc-unicef-collection-12-.jpg

Yazımın başında da belirttiğim üzere koleksiyonun en güçlü olduğu alan kalemler. Tükenmez, dolma kalem ve roller olmak üzere çeşitli versiyonları bulunan modellerin ortak bir özelliği var; üzerlerinde yer alan yazı. Mısır’da kale yapımındaki bir kazı sırasında rastlantı eseri bir Fransız askeri tarafından bulunan taş, üzerinde üç farklı dile ev sahipliği yapıyor. Demotik, Hiyeroglif ve Antik Yunan dillerinde yazılan yazı, üç ayrı Mısır tapınağına gönderilmek üzere granit bir taşın üzerine işlenmiş. Bulunduğu dönemde daha önce okunamamış Demotik ve Hiyeroglif alfabelerinin okunmasına ışık tutan eser, bu anlamda da oldukça değerli görülüyor.

Rosetta-Stone.jpg

Rosetta Taşı

montblanc-unicef-collection-5-.jpg

Montblanc Meisterstück UNICEF Solitaire Le Grand

Koleksiyonda aynı zamanda deri ürünleri de yer alıyor. MontBlanc Meisterstück UNICEF koleksiyonunda düz deri ile geometrik örgülü derinin şık bir kombinasyonu tercih edilmiş. Evrak çantasından, cüzdana, kalemlikten sırt çantasına kadar geniş bir ürün yelpazesi ile piyasaya çıkacak koleksiyonunun gelirinin bir kısmı yine Unicef’e aktarılacak.

montblanc-unicef-collection-14-.jpg montblanc-unicef-collection-15-.jpg

Montblanc Meisterstück Selection UNICEF Wallet 6cc with Money Clip

Bu ürünlerin yanı sıra koleksiyonda 500er adet ile limit iki saat yer alıyor. Montblanc Heritage Spirit Orbis Terrarum “Latin Unicef” ve “Asian Unicef” modelleri, koleksiyonun en güçlü parçalarının başında geliyor.

montblanc-unicef-watch-1.jpg

Montblanc Heritage Spirit Orbis Terrarum LATIN UNICEF

41mm kasa çapına sahip modelin kadranında 24 farklı zaman dilimini okumaya yarayan ikinci zaman dilimi fonksiyon yer alıyor. Saatin kalbinde otomatik Caliber Ref. MB 29.20 kalibre görev yapıyor. Saatin arka yüzünde ise UNICEF işlemesine yer alıyor.

montblanc-unicef-watch-2.jpg

Montblanc Heritage Spirit Orbis Terrarum ASIAN UNICEF

Bu ürünlerin yanında, kol düğmeleri, defterler, anahtarlık ve mürekkep gibi geniş bir ürün çeşitliliği sunan marka umarız kısa sürede hedefledikleri miktarın çok daha üzerinde bir yardımı gerçekleştirebilir. Türkiye stoklarında da yer alan UNICEF koleksiyonuna yakından göz atmak isterseniz İstanbul Zorlu Center’da yer alan Rotap Mağazasını ziyaret etmenizde fayda var.

Benzer Haberler