alexa Rotap | Butik | Montegrappa | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montegrappa Butik Ziyareti

montegrappa-logo_0.jpg

Lüks yazım gereçleri dendiğinde ilk akla gelen isimlerden olan ünlü İtalyan markası Montegrappa’nın, İstanbul’un gözde alışveriş mekânlarından Zorlu Center AVM çatısı altında hizmet verdiği butiğini ziyaret ettik.

Montegrappa-stanbul-Butik-2-.jpg

Montegrappa Butik ile ilgili izlenimlerimize geçmeden önce ünlü marka hakkında biraz bilgi verelim.

Montegrappa’nın hikâyesi 1912 yılında İtalya’nın Bassana Del Grappa kasabasında başlıyor. “ Manifattura pennini d’oro e penne stilografiche ” yani “ altın uç ve dolmakalem imalatçısı “ olarak başlayan serüven, kısa zaman içerisinde el işçiliği konusunda yetenekli ustaların bir araya toplandığı kasabanın sınırlarına dar gelmeye başlıyor.

Montegrappa-stanbul-Butik-3-.jpg

Sınırlı sayıda ve özel üretim kalemlerden günlük kullanıma uygun, pratik modellere uzanan ürün gamıyla kısa sürede yazım gereçleri için lüks kavramını yeniden yorumlayan ürünlere imza atan marka, 2001 yılında dünyaca ünlü lüks ürün devi Richemont Group bünyesine dahil oluyor. Grup içindeki faaliyetlerini ilk başlarda Cartier çatısı altında sürdüren Montegrappa, ilerleyen zamanlarda Montblanc kontrolünde lüks yazım gereçleri ve aksesuarları üretimine devam ediyor.

Montegrappa-stanbul-Butik-1-.jpg

Takvimler 2009’u gösterdiğinde ise marka için önemli bir olay gerçekleşiyor ve Montegrappa tekrar Aquila ailesi tarafından devralınıyor. Yönetim kurulu üyeleri arasında markanın sadık kullanıcılarından Slyvester Stallone ve ünlü F1 pilotu Jean Alesi de yerini alıyor.

Montegrappa-stanbul-Butik-5-.jpgMontegrappa-stanbul-Butik-6-.jpg

Ülkemizde, lüks sektörüne yön veren isimlerin başında gelen Rotap tarafından temsil edilen Montegrappa, lüks alışverişin vazgeçilmez mekânlarından Zorlu Center AVM’de yer alıyor.

Açık şekilde tasarlanan butiğin dekorasyonunda yine açık konsepte uygun olarak şeffaf detaylar göze çarpıyor.

Montegrappa-stanbul-Butik-15-.jpg

Yazım gereçlerinin yanı sıra çeşitli aksesuarlardan markanın kendi ismini taşıyan kol saatlerine uzanan ürün grubundan hatırı sayılır bir envantere sahip butiğin müşterileri, hem bir kahve eşliğinde bu ferah ortamın keyfini çıkartıyor hem de konusunda tecrübeli butik personeli tarafından ürünler konusunda detaylı bilgi sahibi oluyor.

Montegrappa-stanbul-Butik-16-.jpg

Özetle, ister yazım gereçleri konusunda uzman bir kalem tutkunu, ister günlük kullanıma uygun şık ve kaliteli bir kalem arayışında olan bir müşteri olun Montegrappa – Zorlu Center AVM Butik size eli boş dönme şansı bırakmıyor.

Montegrappa-stanbul-Butik-13-.jpgMontegrappa-stanbul-Butik-14-.jpg

Bu arada not düşmekte fayda var;  www.rotapsaat.com aracılığı ile firma bünyesinde temsil edilen veya yetkili satış noktası bulunan tüm markalara ait koleksiyonlar içerisinden on-line alışveriş yapabilmek de mümkün.

Montegrappa-stanbul-Butik-8-.jpgMontegrappa-stanbul-Butik-9-.jpg

Bu zevkli ziyaret sırasında bizleri ağırlayan başta Sibel Yeşilova olmak üzere tüm Rotap Ailesi’ne bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Benzer Haberler