alexa 738.S1 | Amsterdam Limited Edition | Club | Campus | Ace Jewelers | Nomos | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Club Campus Amsterdam Limited Edition by Ace Jewelers (Ref. 738.S1)

NOMOS_Glashuette_logo.png

Bauhaus tarzını yansıtan yalın ancak işlevsel tasarımları ile ünlenen Alman menşeli butik marka Nomos Glashütte, Hollanda merkezli saat ve mücevherat perakendecisi Ace Jewelers ile yeni bir ortak çalışmaya imza attı.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-1-.jpg

Son yılların parlayan Alman yıldızlarından Nomos Glashütte, yeni bir limitli edisyon model için Hollandalı ünlü saat ve mücevherat perakendecisi Ace Jewelers ile bir kez daha el sıkıştı. Bu sene tanıtılan Orion modelinin ardından yeniden bir araya gelen iki isim, Amsterdam’dan ilham alan yeni Nomos Club Campus Amsterdam Limited Edition by Ace Jewelers (Ref. 738.S1) modelini duyurdu.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-2-.jpg 738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-3-.jpg

Marka ortaklığının ilk meyvesi olan Orion, sade ve temiz çizgileriyle Nomos Glashütte’nin tasarım dilini vurgularken, Hollanda kökenli “De Stijl” sanat akımına gönderme yapan asimetrik indeksli kadranı ile büyük beğeni toplamıştı. Modelin gördüğü ilgiye duyarsız kalmayan iki marka, yeni ortak çalışmaları için Club Campus platformunu tercih etti.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-4-.jpg 738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-9-.jpg

Yeni model, özellikle geçtiğimiz yıllarda kavuştuğu model alternatifleri ile kendine has bir hayran kitlesi yaratmayı başaran Club Campus platformu temel alınarak hazırlanmış. 38.5mm çapında ve 8.3mm yüksekliğinde tasarlanan paslanmaz çelik kasanın her iki yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Ağırlıklı olarak parlak yüzeylerin yer aldığı kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 100 metre / 10 bar olarak ayarlanmış. Ayar kolu üzerinde yer alan XXX işlemesi ile Amsterdam bayrağına gönderme yapılmış.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-6-.jpg 738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-7-.jpg

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-13-.jpg

Modelin standart versiyonlardan ayrıldığı en bariz nokta şüphesiz kadran tasarımı. Galvanize metal üstüne Ruthenium kaplanarak hazırlanmış zeminle gelen kadrana büyük rakam ve Romen rakamı tarzında tasarlanmış, yine Amsterdam bayrağındaki renklere gönderme yapan kıpkırmızı indeksler eşlik ediyor. Siyah zemin üzerinde beyaz tonda hazırlanmış küçük saniye sayacının yer aldığı kadranda kullanılan kollar da rodyum kaplamalı çalışılmış.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-5-.jpg 738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-10-.jpg

Nomos Club Campus Amsterdam Limited Edition by Ace Jewelers (Ref. 738.S1) modeli için markanın farklı modellerinde de rastladığımız Nomos Caliber Alpha tercih edilmiş. Tamamen Nomos Glashütte bünyesinde tasarlanıp üretilen 17 taşlı ve elde kurmalı kalibrenin tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 43 saat olarak ayarlanmış.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-12-.jpg

Yeni model antrasit renkte hazırlanmış velur deri kayış ile geliyor. Kayışın uç kısmında ise paslanmaz çelik standart toka görev yapıyor.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-11-.jpg

Sadece 75 adet ile sınırlı üretilen ve yalnızca Ace Jewelers mağazaları ve markaya ait on-line alışveriş portalı üzerinden satışa sunulan model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 1,400.

738-s1-nomos-club-campus-amsterdam-limited-edition-by-ace-jewelers-8-.jpg

Benzer Haberler