alexa Nomos | Club | Sport | Neomatik | 37 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Club Sport Neomatik 37 Polar Blue & Petrol Green

Nomos, beğenilen ürün grubu Club Sport Neomatik model ailesini iki yeni versiyon ile genişletiyor. Kompakt tasarımları ile dikkat çeken modeller iki yeni kadran rengine de ev sahipliği yapıyor.

nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-1.jpg nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-2.jpg

Alman saatçiliğinin genç isimleri arasında yer alan Nomos, kurulduğu 1990 yılından bu yana yükselişini sağlam adımlarla sürdürüyor. Özellikle Alman tasarım ekolü Bauhaus çizgisine yakın modelleri ile sade ve işlevsel ürünler yapmaya odaklanan marka, in-house mekanizmaları ile de beğeni topluyor. 

nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-3.jpg nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-4.jpg

Markanın daha sağlam bir yapıya sahip olan ve daha genç bir profilin ilgisini çekmek için tasarlanan Club ailesi, Sport neomatik 42 Date modelini 2019 yılında tanıtıldı. Nomos'un en büyük saatlerinden biri olan 42 mm Club Sport neomatik date, robust yapısı ve 300m gibi iddialı su geçirmezlik değeri ile ürün grubunda kendine sağlam bir yer edinmeyi de başardı. 

nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-5.jpg

Model ailesine yeni katılan versiyonlar, saat dünyasındaki downsizing akımının etkisini bizlere bir kez daha hatırlatacak şekilde, 37mm çapında ve 8.4mm yüksekliğinde tasarlanmış kasalar ile geliyor. Henüz bileğimde deneme fırsatı bulamasam da kağıt üzerinde mükemmel olarak tanımlayabileceğim ölçülerde tasarlanan kasalar, parlatılmış paslanmaz çelikten üretiliyor. Kilitli kurma kolu ve iki tarafta da safir kristal camlarla donatılan çık kasalar, model ailesindeki Sport vurgusuna yakışır şekilde, 200 metreye kadar su geçirmiyor. 

nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-6.jpg nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-7.jpg

Petrol Yeşili ve Kutup Mavisi olarak tanımlanan yeni kadranlarda, markanın karakteristik baton ve büyük rakam indeksleri bir arada kullanan tasarımı kullanılıyor. Kurşun kalem tarzı kolların ve saat 6 konumundaki küçük saniye sayacının zamanı gösterdiği kadranda, artık bir tarih penceresi de yer almıyor. Super-LumiNOVA fosfor malzemeli kadran bileşenleri sayesinde zamanın hemen her ortamda net bir şekilde okumanın mümkün olduğunu da hatırlatalım. 

nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-8.jpg

Model ailesine markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber DUW 3001 hayat veriyor. Sadece 3.2mm toplam kalınlığıyla ultra-thin kategorisine girmeye hak kazanan otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Markanın patentli Swing System eşapmanı ve çift yöne kurabilen rotorla donatılan kalibre, ısıyla mavileştirilmiş vidalar, rodyum kaplamalı üç çeyrek ve ana gövdeler, Glashütte nervür desenleri ve Nomos tarzı süslemeleriyle modelin sade yapısına lüks bir hava katıyor.

nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-9.jpg

Yeni modeller Club Sport tarzı, üç parçalı paslanmaz çelik bilezik ve katlanır klips ile bileğe sabitleniyor. Modeller için belirlenen liste fiyatı ise EUR 2,780.

nomos-club-sport-neomatik-37-polar-blue-petrol-green-10.jpg

Benzer Haberler