alexa Ahoi | Club | Neomatik | Siren White | Nomos Glashütte | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Glashütte Ahoi Neomatik Siren White - Club Neomatik Siren White

NOMOS_Glashuette_logo.png

Almanya’nın saat endüstrisine kazandırdığı önemli markalar arasında yer alan NOMOS Glashütte, beğenilen Ahoi ve Club koleksiyonlarına iki yeni model ekledi. Kırmızı ve mavi detaylarla süslenmiş beyaz kadranlarıyla dikkat çeken modeller markanın kendi tasarımı ve üretimi olan otomatik mekanizmalarla hayat buluyor.

nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-club-neomatik-siren-white-1.jpg

İşlevsellikten ödün vermeyen sade ve net tasarımlarla Bauhaus akımının saat dünyasındaki en başarılı temsilcilerinden olan NOMOS Glashütte, tanıtıldığı günden bu yana saat severler tarafından büyük ilgi gören Ahoi ve Club ürün gruplarında yer almak üzere tasarladığı iki yeni modelini tanıttı.

nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-club-neomatik-siren-white-2.jpg

Siren White adını alan yeni modellerin ortak noktası ise kırmızı ve mavi detaylarla süslenmiş beyaz kadranları. Tipik NOMOS tarzında tasarlanan kadranlarda beyaz zemin üzerine kırmızı renkli büyük rakam indeksler ve metalik mavi kollar tercih edilmiş. Beyaz üzerinde kırmızı ve mavi detaylar, özellikle yazın gelmesiyle birlikte tanıtılan deniz temalı yeni saat modellerinde görmeye alıştığımız bir kompozisyon. Bu başarılı kompozisyonun üzerine bir de NOMOS’un sadelikten ilham alan kadran tasarımını ekleyince ortaya son derece şık iki model çıkmış.

564-nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-3-.jpg

Yeni modellerde kullanılan kadranlarda yer alan kolların ve indekslerin neon mavisi tonunda Super LumiNOVA fosfor malzemesi dolgulu olduğunu da ekleyelim. Prensipte aynı renk paletine sahip modeller arasındaki fark ise, ilk bakışta büyük rakam indekslerin kalınlığı ile göze çarpıyor. Yeni serinin Ahoi modelinde kullanılan indeksler, Club modelinde yer alan indekslere göre daha ince tasarlanmış. Okunabilirlik konusunda Club modelini bir adım öne çıkaran bu özellik, sadelik tercih eden kullanıcılar için ise Ahoi modelini daha cazip kılıyor.

564-nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-1-.jpg 564-nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-4-.jpg

nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-club-neomatik-siren-white-5.jpg

744-nomos-glashutte-club-neomatik-siren-white-1-.jpg 744-nomos-glashutte-club-neomatik-siren-white-3-.jpg

Her iki modelin de kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Kompakt ve ince kasalı modeller konusundaki tercihini kurulduğu ilk günden bu yana değiştirmeyen NOMOS, yeni Siren White serisinin Ahoi modeli için 36.3mm, Club serisi için ise 37mm çap ölçüsüne sahip kasalar hazırlamış. 10mm’nin altında kalınlıkları ile gayet konforlu bir kullanım vadeden modellerin her ikisi de 200 metre / 20 bar gibi gayet iddialı bir su basıcına dayanıklılık değeriyle üretilmiş.

564-nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-2-.jpg 744-nomos-glashutte-club-neomatik-siren-white-2-.jpg

nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-club-neomatik-siren-white-3.jpg nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-club-neomatik-siren-white-4.jpg

NOMOS Glashütte ürün grubuna yeni eklenen modellerde de markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber DUW 3001 görev yapıyor. 28.8mm’lik çapı ve 3.2mm’lik kalınlığıyla oldukça kompakt bir mimariye sahip olan otomatik mekanizma 3Hz (21.600vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 43 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. NOMOS’un patentli Swing System eşapmanı ile donatılan mekanizma, modellerin safir kristal cam bölmeli arka kapaklarından zevkle izlenebiliyor.

nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-club-neomatik-siren-white-case.jpg

NOMOS Glashütte Ahoi Neomatik Siren White & Club Neomatik Siren White modelleri beyaz kadranları ile uyumlu açık gri tonunda tasarlanmış ve Fransa’da üretilmiş dokuma kayışlar ile geliyor. Kayışların uç kısmında ise paslanmaz çelik tokaların görev yapıyor.

nomos-glashutte-ahoi-neomatik-siren-white-club-neomatik-siren-white-6.jpg

Temmuz ayı içerisinde satış yetkili satış noktalarına ulaşması ön görülen yeni modeller için belirlenen liste fiyatları ise şöyle; Club Neomatik Siren White – 2.500 EUR & Ahoi Neomatik Siren White – 3.240 EUR.
Benzer Haberler