alexa Nomos Glashütte | Tangente | Bauhaus | Bauhaus Tasarım Okulu | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Glashütte Bauhaus Tasarım Okulu’nun 100. Yılını Kutluyor

NOMOS_Glashuette_logo.png

Alman menşeli butik marka Nomos Glashütte, hayat verdiği modellerine esin kaynağı olan Bauhaus Tasarım Okulu’nun 100. yılı anısına hazırladığı yeni koleksiyonunu duyurdu.

nomos-glashutte-tangente-bauhaus-1-.jpg

Staatliches Bauhaus, veya yaygın adıyla Bauhaus, 1919 senesinde Almanya’da kurulan ve güzel sanatlar, el sanatları ve mimari gibi alanlarda faliyet gösteren bir tasarım okulu. Okul aslında 1933 yılında kapanmış ancak okulun modern tasarım literatüründe “less is more” mottosuyla beraber anılan tasarım anlayışı, popülaritesinden bir şey kaybetmeden günümüze kadar gelebilmiş. Bu anlayışın günümüz saatçiliğindeki en önemli temsilcisi olan Nomos Glashütte simetrik ve sade tasarlanmış modelleri ile saat meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor.

165-s4-nomos-glashutte-tangente-bauhaus-3-.jpg 122-s1-nomos-glashutte-tangente-bauhaus-3-.jpg

Yeni tanıtılan koleksiyonda toplamda dokuz farklı model yer alıyor. Her biri 100er adet ile limitli olan modeller, markanın 1992 senesinde çıkarttığı ilk saati Tangente temel alınarak hazırlanmış. 33, 35 ve 38mm olmak üzere üç farklı çap ölçüsü ile hazırlanan kasalar paslanmaz çelikten üretilmiş. Üç ana renk grubunda tasarlanan modeller 30 metre / 3 bar su geçirmezlik özelliğine sahip şekilde hazırlanmış. Yeni modellerin içerisinde görev yapacak mekanizma olarak ise markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Alpha kullanılmış. Manüel tasarlanan mekanizmanın tam kurulumda sunduğu güç rezerv süresi ise 43 saat olarak ayarlanmış.

101-s15-nomos-glashutte-tangente-bauhaus-1-.jpg

nomos-glashutte-tangente-bauhaus-caliber-.jpg nomos-glashutte-tangente-bauhaus-case-.jpg

Koleksiyonda yer alan tüm modeller. 19mm boynuz genişliğine sahip siyah Horween Genuine Shell Cordovan kayışlar ile satışa sunuluyor.

nomos-glashutte-tangente-bauhaus-strap-.jpg

Benzer Haberler