alexa Nomos | Glashütte | Orion 38 | “De Stijl” | Limited Edition | Ace Jewellery
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Glashütte Orion 38 “De Stijl” Limited Edition

NOMOS_Glashuette_logo.png

Minimalist tasarımlı modelleri ile kısa sürede kendine has çizgilerini oluşturan ve saat dünyasındaki önemli isimlerden birisi haline gelen Nomos, “De Stijl” sanat akımının 100. Yılı için 100 adet ile limitli yeni modelini saat severlerin beğenisine sundu.

Nomos’un tasarım anlayışının başını çeken Bauhaus akımını yakından ilgilendiren ve hatta ona yöne veren akımlar arasında gösterilen “De Stijl”, Hollandalı sanatçı Piet Mondrian ile bugünkü önemini kazanmış durumda. Sanatçının önemli eserlerinden birisi olan, üç renkli yatay ve dikey çizgilerden oluşan tasarım, Nomos Orion 38 modelinde yeniden hayat buluyor.

Nomos-Orion-38-De-Stijl-Ace-Jewelers-1.jpg

Nomos Glashütte Orion 38 “De Stijl”, Hollandalı saat ve mücevher evi “Ace Jewellery”nin “De Stijl” sanat akımının 100. yılı anısına bir saat üretme isteği ile ortaya çıkıyor. 38mm’lik Nomos Orion tarzında hazırlanmış paslanmaz çelik kasa ile sunulan modelin ön ve arka yüzünde, çizilmeye dayanıklı safir kristal cam kullanılmış. 

Nomos-Orion-38-De-Stijl-Ace-Jewelers-4.jpg

Modelin kadranında “De Stijl” sanat akımının izlerine rastlamak mümkün. Kadranda yer alan indekslerinin tamamı, farklı boy ve kalınlıkta tasarlanmış. Beyaz zemin üzerine siyah renk baskı ile elde edilen indekslere, son derece sade tasarlanmış kollar eşlik ediyor. Kontrast renklerin kullanıldığı tasarım sayesinde okunabilirlik de gayet başarılı.

Nomos-Orion-38-De-Stijl-Ace-Jewelers-5.jpg

Nomos Glashütte Orion 38 “De Stijl” gücünü in-house kalibre Alpha’dan alıyor. 17 taşlı ve 3Hz frekansında çalışan elden kurmalı mekanizma, tam kurulumun ardından 43 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. Yazımın başında belirttiğim üzere üç renkli yatay ve dikey çizgilere sahip sanat anlayışında kullanılan üç farklı renk, mekanizmada karşımıza çıkıyor. Kalibredeki vidalar mavi renkte, taşlar kırmızı renkte, balans çarkı ise sarı renkte hazırlanmış.

Nomos-Orion-38-De-Stijl-Ace-Jewelers-3.jpg

Saatin üzerinde diğer Nomos modellerinden de aşına olduğumuz siyah dana derisi kordon ve paslanmaz çelik toka yer alıyor. Hatırlatmakta fayda var, Nomos satış noktalarında farklı uzunluk ve renklerde dana derisi kordonlara oldukça düşük bir fiyat ile sahip olmak mümkün.

Nomos-Orion-38-De-Stijl-Ace-Jewelers-2.jpg

Nomos Glashütte Orion 38 “De Stijl” yalnızca 100 adet ile limitli üretim ve bu saate sahip olmak isteyenler Hollandalı saat ve mücevher evi Ace Jewellery’i ziyaret etmek zorunda zira saat diğer Nomos satış noktalarında sergilenmeyecek.

Benzer Haberler