alexa Tangente 41 Update | Neomatik | Nomos Glashütte | Sektörden | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Glashütte Tangente 41 Update’e Bir Ödül Daha

Bir yılda üç ödül: Nomos Glashütte Tangente Neomatik 41 Update, horoloji ve tasarım dünyasında ödülleri toplamaya devam ediyor.

180-nomos-glashutte-tangente-neomatik-41-update-2.jpg

Geçen sene saatseverlerle buluştuğundan beri markanın en çok satan modeli haline gelen Tangente Neomatik 41 Update, Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de (GPHG) teknik ve saat yapımındaki başarısıyla Challenge Watch kategorisinde ödül almış, iF Tasarım Ödülleri’ndeyse özgün çizgileriyle jüriyi etkileyerek yine ödüle layık görülmüştü. Glashütteli marka şimdi de European Product Design Award’in “Luxury Goods” kategorisinde Platinum ödülünü alarak 3. uluslararası başarısına imza attı.

180-nomos-glashutte-tangente-neomatik-41-update-3.jpg 180-nomos-glashutte-tangente-neomatik-41-update-8.jpg

Nomos Glashütte’nin ikonik modeli Tangente, 25 yıldan uzun süredir markanın en çok satan saati aslında. Tangente Neomatik 41 Update ise modelin sade tasarımının, açılı formunun ve belirgin tipografisinin güncellenmiş versiyonu. 41mm’nin altında çapıyla eski versiyonlarından daha büyük olan Tangente Neomatik 41 Update, 7.9mm yüksekliğiyle hala oldukça ince.

180-nomos-glashutte-tangente-neomatik-41-update-4.jpg 180-nomos-glashutte-tangente-neomatik-41-update-6.jpg

Modelin tasarımda en çok dikkat çeken özelliklerinden biri tarihi gösterme şekli. Kadranı çevreleyen tarih halkası iki kırmızı markörle kendini belli ediyor. Ne diyebiliriz ki? Hem pratik hem zarif hem de gösterişli. Bu tarih gösteriş şeklinin tamamen yeni ve Nomos Glashütte’ye özgü olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

180-nomos-glashutte-tangente-neomatik-41-update-5.jpg

European Product Design Award (ePDA) tasarım alanında uzmanlaşmış bağımsız jürilerin seçimiyle sahiplerini buluyor. Hayatı kolaylaştıran çözümlerin özgün estetik detaylarla harmanladığı ürünlerin seçim kriterleri arasında yenilikçilik, işlevsellik ve sürdürülebilirlik de bulunuyor.

180-nomos-glashutte-tangente-neomatik-41-update-1.jpg
Benzer Haberler