alexa PAM00779 | California | PAM 779 | Officine Panerai | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Luminor California 8 Days DLC PAM779

Panerai-brand-Logo1.png

Yeni Luminor California 8 Days DLC (PAM779) güçlü, kendine özgü ve maskülen duruşuyla Panerai’nin en özel modellerinden biri olmaya şimdiden aday.

pam00779-officine-panerai-luminor-california-8-days-dlc-1-.jpg

44mm çapında ve titanyumdan üretilmiş Luminor kasaya sahip model antrasit rengi DLC kaplamasıyla dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırmakla kalmıyor, güçlü görünümüyle rakiplerinden de ayrılıyor. DLC kaplama Panerai’nin az sayıda saatinde kullandığı bir seçenek olduğundan PAM779’un şimdiden koleksiyoncularca büyük ilgi göreceğinden hiç şüphemiz yok.

PAM00779’da Panerai’nin ilk yıllarında, romen ve büyük rakam indekslerin bir arada kullanıldığı “California” kadrana yer verilmiş. Kadranla uyumlu olacak şekilde akrep ve yelkovan da yaklaşık 300 santigrat derecede oksidasyon işlemine tabi tutularak mavileştirilmiş.

pam00779-officine-panerai-luminor-california-8-days-dlc-3-.jpg

Safir kristal cama ve 300 metre su geçirmezlik değerine sahip modelde in-house üretilmiş, 8 gün güç rezervine sahip kurmalı kalibre P.5000’e yer verilmiş. 21600vph’de çalışan mekanizma 2 tulumbadan aldığı gücü ile sağlamlık ve hassasiyet konularında oldukça başarılı işlere imza atıyor.

Panerai Luminor California 8 Days DLC PAM779’un en ilgi çekici detaylarından biri de kesinlikle kayışı diyebiliriz. Kahverengi eskitilmiş deri üzerine kontrast bej rengi dikişlerle desteklenen kayış hem konfor hem de sağlamlık konularında oldukça iddialı. Saatin arka kapağının bilekle temasını kesen ilave deri parça ile askeri temayı pekiştirmek de mümkün. Dilenirse bu parça olmadan da saat kullanılabiliyor. Diğer 44mm Luminorlar’da olduğu gibi, kutu içeriğine siyah kauçuk kayış da eklenmiş.

pam00779-officine-panerai-luminor-california-8-days-dlc-2-.jpg

Officine Panerai’nin tanıtmış olduğu diğer iki yeni modele buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler