alexa PAM01177 | GMT ION Singapore | Luminor | Panerai | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Luminor GMT ION Singapore Edition (Ref. PAM01177)

2011 yılında Singapur’da açılan Panerai butiğinin renovasyon projesi, limitli üretim PAM1177 modeli ile kutlanıyor. Singapur bayrağından esinlenilerek kırmızı detaylarla bezenen modelden, yalnızca 100 adet üretilecek.

pam01177-officine-panerai-luminor-gmt-ion-singapore-edition-2.jpg

Panerai, tarihinde ilk defa bir saatinde kırmızı renkli kurma kolu kullanıyor. Devrimsel bir yenilik mi? Hayır, ama kesinlikle dikkat çekici. PAM01177 için, yeni tanıtılan PAM01133 modelinin kişiselleştirilmiş detaylarla süslenmiş, butik bir versiyonu diyebiliriz. Zaten modelin çıkış amacı da Singapur Panerai butiğinin yenilenmesini kutlamak.

pam01177-officine-panerai-luminor-gmt-ion-singapore-edition-6.jpg

PAM01177, 44mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip. Panerai’nin Luminor 1950 ailesine mensup kasa formu, son derece sportif ve karakteristik çizgileriyle uzun yıllardır birçok saat severin hayallerini ve bileklerini süslüyor. Safir kristal cama ve kapalı arka kapağa sahip modelin su geçirmezlik değeri, 300 metre olarak belirtilmiş. Saatin arka kapağında, aynı zamanda şehrin simgesi de olan, aslan motifi bulunuyor.

pam01177-officine-panerai-luminor-gmt-ion-singapore-edition-4.jpg

Sandviç tarzı tasarlanan kadran, metalik desenli ve koyu gri renkli hazırlanmış. Panerai modellerinin en gururlandırıcı özelliklerinden karanlıkta maksimum görünürlük de elbette saatin standartları arasında yer alıyor. Saat 9 pozisyonunda konumlandırılan küçük saniye ibresi ve merkezdeki GMT kolunda, Singapur bayrağından esinlenilmiş kırmızı detaylar kullanılmış. Marka tarihinde bir ilk olarak, modelin kurma kolu da kırmızı renkli üretilmiş.

pam01177-officine-panerai-luminor-gmt-ion-singapore-edition-3.jpg

PAM01177 modelinin kalbinde, markanın uzun yıllardır güvenle kullandığı otomatik Caliber 9011 tercih edilmiş. 4Hz (28800vph) frekansında çalışan mekanizma, tam kurulumda sağladığı 3 gün (72 saat) güç rezerv süresinin yanı sıra ikinci zaman dilimi özelliği ile de öne çıkıyor. Bu özelliği standart GMT fonksiyonu ile karıştırmamak gerek çünkü Panerai’de bulunan ikinci kol, tıpkı bir akrep gibi davranarak gün içinde iki tam turunu tamamlıyor.

pam01177-officine-panerai-luminor-gmt-ion-singapore-edition-5.jpg

Panerai denilince hemen akla gelen bir diğer özellik de kolay kayış değiştirebilme... Her yeni kayış ile kavuşulan farklı bir çehre avantajı bu model için de geçerli. Boynuzlara yerleştirilmiş buton ve özel kayış pimleri sayesinde birkaç saniye içinde, herhangi özel bir aparat kullanmadan saatinizin kayışını değiştirmeniz mümkün. Kutu içeriğine ise koyu gri renkli dana derisi ve kırmızı renkli kauçuk kayışlar ilave edilmiş.

pam01177-officine-panerai-luminor-gmt-ion-singapore-edition-7.jpg pam01177-officine-panerai-luminor-gmt-ion-singapore-edition-1.jpg

Yalnızca 100 adetle sınırlı sayıda üretilecek Officine Panerai Luminor GMT ION Singapore Edition PAM01177 modeline ION Orchard AVM içinde yer alan Panerai Butiğinden ulaşmak mümkün. Saatin liste fiyatı ise 13.850 SGD olarak açıklanmış.
Benzer Haberler