alexa PAM00859 | Year Of The Pig | Luminor | Sealand | Officine Panerai | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Luminor Sealand PAM00859 – “Year Of The Pig”

Antik Çin takviminden esinlenilerek üretilen Luminor Sealand ailesinin en yeni üyesi yaklaşan “Domuz Yılı”’nı kutlamaya hazılanıyor. “Sparsello” adı verilen özel bir teknik ile İtalyan zanaatkarlar tarafından işlenmiş üst kapaklara sahip saatlerden yalnızca 88 adet üretilecek.

pam00859-officine-panerai-luminor-sealand-year-of-the-pig-1.jpg

İlk olarak 2009 yılında tanıtılan Panerai Luminor Sealand modellerinin onuncu versiyonu, antik Çin takviminin, 5 Şubat 2019 tarihinde başlayacak domuz yılını kutlamak için saat severlerle buluşacak. Şu ana kadar öküz, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, keçi, maymun, horoz ve köpek işlemeriyle karşımıza çıkan saatlerde bu yıl domuz işlemesi bulunuyor. Domuz ayrıca her olayın iyi yanını görme, bağnaz düşüncelerden uzak durma, gurur, irade ve kolay paradan kaçınma gibi anlamlara da geliyor.

Sparsello adı verilen özel bir teknikle işlenen üst kapaklara sahip modellerin önce çelik yüzeyleri kazınıyor ardından boşluklar altınla dolduruluyor. 88 saatin her biri elle, özenle işlendiğinden her modelde ancak dikkatli incelendiğinde farkına varılabilecek farklar bulunabiliyor.

pam00859-officine-panerai-luminor-sealand-year-of-the-pig-2.jpg

44mm çapıda paslanmaz çelikten kasaya sahip modellerin gravürlü üst kapakları kaldırıldığında, gri kadrana ve SuperLuminova ile doldurulmuş indekslere-kollara ulaşmak mümkün. Safir kristal cama ve 100 metre su geçirmezlik değerlerine sahip modellerin kalbinde in-house üretilen otomatik kalibre P.9010 bulunuyor. 31 taşlı, 28800vph’de çalışan mekanizma tam kurulumda 72 saatlik güç rezervine ve tarih komplikasyonuna sahip.

pam00859-officine-panerai-luminor-sealand-year-of-the-pig-4.jpg

Officine Panerai Luminor Sealand PAM00859 – “Year Of The Pig” modeli yumuşak deriden imal edilmiş kahverengi kayış ve siyah kauçuk kayış ile beraber sunulacak. Kutu içeriğinde diğer Panerai Luminor’lardan alışkın olduğumuz şekilde kayış değiştirmek için tornavida da bulunuyor. PAM00859 yalnızca dünya çapında çeşitli ülkelerde konumlandırılmış Panerai Butik’leri aracılığıyla satışa sunulacak.

pam00859-officine-panerai-luminor-sealand-year-of-the-pig-3.jpg
Benzer Haberler