alexa PAM00849 | Sealand | Panerai | Katar | Suudi Arabistan | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Pam 849 Katar ve Suudi Arabistan Special Edition

Panerai-brand-Logo1.png

Officine Panerai, Katar ve Suudi Arabistan için hazırladığı özel modeli “Sealand” PAM00849 modeliyle yine dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Luminor Marina 1950 Sealand modelinin en belirgin özelliği şüphesiz el işlemesi ile süslenmiş kapağı oldu. Bölgenin yüzyıllardır süre gelen gurur kaynağı Arap atlarını, yine bölgesel simgelerden çöl, palmiye ağaçları ve deniz ile beraber sunan işlemeye sahip kapak, Officine Panerai için de oldukça marjinal bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Panerai-Pam849-Qatar-KSA-Front.jpg

44mm çapa sahip ve paslanmaz çelikten üretilmiş kasa Luminor Marina 1950 tarzında tasarlanmış. Markanın sembolleşmiş detaylarından ayar tepesi muhafazasının da yerini aldığı kasa 100M su basıncına dayanıklı olarak üretilmiş.

Kalın kahverengi deri kayış ve mat yüzey formuna sahip paslanmaz çelik toka ile sunulan saatin camı için de safir kristal tercih edilmiş.

Kapağı açtığımızda ise bizi gümüş renkli bir kadran karşılıyor. SuperLuminova dolgulu siyah Arabic numaratör ve baton indekslere sahip kadranın saat 3 noktasında tarih penceresi, saat 9 noktasında ise  küçük saniye kolu yer alıyor. 12 ve 6 markörlerinin yanı sıra akrep ve yelkovan da gelişmiş gece görüşü için SuperLuminova dolgulu hazırlanmış.

Panerai-Pam849-Qatar-KSA-Open.jpg

Kapağın iç kısmında yer alan ayna formundaki yüzey ise saati seyretmeyi daha da zevkli hale getire n bir detay olarak yerini alıyor.

Tamamı Officine Panerai tarafından tasarlanan ve üretilen Calibre P 9000 ile hayat bulan model, markanın dünyanın önemli merkezlerinde yer alan butikleri kanalıyla saat severlerin beğenisine sunduğu Special Editions koleksiyonunda bulunuyor.

Panerai-Pam849-Qatar-KSA-Back.jpg

Üretimi  60 adet ile sınırlandırılmış modelin satışı sadece Katar’da yer alan  Doha Villaggio AVM ve Suudi Arabistan’da bulunan  Al Tahlia in Riyadh and Jameel Square noktalarından yapılacak.

Benzer Haberler