alexa Panerai | Watches & Wonders Yenilikler 2020 | PAM01108 | PAM 1108 | Ecopangaea | Mike Horn Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Submersible Ecopangaea Tourbillon GMT 50mm Mike Horn Edition (Ref. PAM01108)

Ekstrem koşullara göğüs gereceğiniz ve bilinen dünyanın sınırlarına dokunacağınız bir maceraya hazır mısınız? Panerai gelmiş geçmiş en büyük kâşiflerden birinin mücadeleci karakterini, sofistike ve çevreye duyarlı yeni modeli Submersible EcoPangaea™ Tourbillon GMT’ye aktarıyor.

pam01108-panerai-submersible-ecopangaea-tourbillon-gmt-mike-horn-edition-1.jpg

PAM01108, tek kelimeyle sıra dışı bir saat. Yaşayan en büyük kâşiflerden biri Mike Horn ile ortaklaşa geliştirilen saatten yalnızca 5 adet üretilecek ve bu 5 beş şanslı kişi, marka elçisinin önderliğinde gerçekleştirilecek benzersiz bir deneyime katılma şansı yakalayacaklar. Mike Horn ile kuzey kutbunda gerçekleştirilecek keşif gezisi yapabilmek için Submersible EcoPangaea™ sahibi olmanız gerekiyor.

Saatin kasası 50mm çapında ve malzeme olarak Mike Horn’un bizzat kullandığı Pangaea teknesinin 35 metre uzunluğundaki tahrik milinden çıkarılan metalin eritilmesi, arıtılması ve yeninden işlenmesiyle üretilmiş. Safir kristal cama sahip modelin su geçirmezlik değeri 300 metre.

pam01108-panerai-submersible-ecopangaea-tourbillon-gmt-mike-horn-edition-2.jpg

İskelet kadranda yer alan buz mavisi kolların renk seçimi elbette bir tesadüf değil. Tek yöne dönebilen dalış bezeline sahip modelin kadranından göz alıcı mekanizma seyredilebiliyor. Mekanizma üzerinde küçük saniye, am/pm ve kalan güç rezervi göstergeleri bulunuyor. Saat 10:30 pozisyonunda bulunan Tourbillon balans ise her dakikada tam bir tur atarak kullanıcısına görsel bir şölen yaratıyor.

pam01108-panerai-submersible-ecopangaea-tourbillon-gmt-mike-horn-edition-3.jpg

Saatin arka kapağı da safir kristal camdan imal edilmiş. Buna rağmen kasa içine yumuşak demirden üretilen Faraday kafesi koyarak anti manyetik özelliği geliştirmeyi de ihmal etmemişler. PAM01108’in kalbinde tamamen Panerai tarafından geliştirilen ve üretilen kurmalı kalibre P.2005/T bulunuyor. 277 parçadan oluşan mekanizma 31 taşlı, 28800vph’de çalışıyor ve 6 günlük güç rezervine sahip.

pam01108-panerai-submersible-ecopangaea-tourbillon-gmt-mike-horn-edition-4.jpg

Panerai Submersible Ecopangaea Tourbillon GMT 50mm Mike Horn Edition – PAM01108’in kutu içeriğinde iki ayrı kayış bulunuyor. Siyah renkli, akordeon formlu ilk kayış kauçuktan, ikincisi ise geri dönüşümden elde edilen PET’ler sayesinde imal ediliyor.

PAM01108’i satın almak yalnızca özel bir saate sahip olmaktan çok daha fazla anlam taşıyor. Çevreye duyarlılığı bilinciyle üretilmiş Submersible EcoPangaea™ ile Kuzey Kutup bölgesine yapılacak eşsiz bir gezinin biletine de sahip olmanız saatinizle yaşayacağınız maceraların ne denli iz bırakıcı olacağının habercisi olarak yorumlanabilir.

pam01108-panerai-submersible-ecopangaea-tourbillon-gmt-mike-horn-edition-5.jpg

Panerai Submersible EcoPangaea Tourbillon GMT 50mm Mike Horn Edition (Ref. PAM01108) modeli 1.368.000,00 TL etiketi ile satışa sunuluyor. /p>
Benzer Haberler