alexa Rio 2016 | Olympic Collection | Omega | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Olympic Collection “Rio 2016”

Olympic-Collection-Rio-2016-77.jpg

Saat dünyasının en önemli markalarından kabul edilen Omega’nın “olimpiyat oyunları resmi zaman tutucusu” sıfatıyla tanışması aslında oldukça eskiye dayanıyor. 1932 yılından günümüze tam 26 defa bu tarihi görevi üstlenen marka, yaklaşan Uluslararası Rio 2016 Olimpiyatları kapsamında resmi zaman tutucusu görevini bir kez daha üstleniyor.

Bu muhteşem organizasyon anısına çıkarttığı üç farklı modeli saat severlerle buluşturan markanın yeni koleksiyonuna gelin bir göz atalım.

Speedmaster Mark II Rio 2016 

Olympic-Collection-Rio-2016-3.jpg

İlk bakışta standart versiyondan çok da farklı durmayan bu özel model aslında önemli değişiklikler içeriyor. Bu değişikliklerden en bariz olanı şüphesiz olimpiyatlarda verilecek madalyaları simgeleyecek şekilde altın, gümüş ve bronz metallerinden üretilen kronograf alt kadran çerçeveleri olarak karşımıza çıkıyor.

Olympic-Collection-Rio-2016-4.jpg

Bu farklılığın yanı sıra arka saatin arka kapağı da organizasyona özel tematik detaylar taşıyor. Klasik Speedmaster logosu yerine olimpiyat oyunları amblemi ile tasarlanan arka kapakta saatin limitli üretim adedine ait bilgi de yer alıyor.

Olympic-Collection-Rio-2016-5.jpg

Mekanizma anlamında standart versiyon ile aynı Co-Axial eşapmanlı Caliber 3330’u paylaşan Speedmaster Mark II Rio 2016, kronograf fonksiyonun yanında bir de tarih göstergesine yer veriyor.

Özel model, organizasyonun gerçekleştiği tarihi işaret edecek şekilde 2016 ile sınırlandırılmış üretim adedi ile sunuluyor.

Seamaster Diver 300m “Rio 2016” Limited Edition

Standard modellerden oldukça renkli kadran tasarımıyla hemen ayrılan saat olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Rio’nun heyecan dolu karakterini başarıyla yansıtıyor.

Seamaster Diver 300m “RIO 2016” Limited Edition renkli kadranının yanı sıra yine olimpiyat ruhunu yansıtan renkli bezel rakamları ile de dikkat çekiyor. Parlak siyah seramik bezel içerisinde yer alan rakamlar için Olimpiyat Halkası tonlarına yer veren Omega, kadranda yer alan dalga desenini de Copacabana kumsalı boyunca yer alan ünlü Portekiz kaldırımı deseniyle değiştirerek kadrana ekstra bir hareket getirmeyi de ihmal etmiyor.

Olympic-Collection-Rio-2016-9.jpg

Saatin masif arka kapağında Uluslararası Rio 2016 Olimpiyatları temasına uygun detayların yanında 3016 adet ile sınırlandırılmış üretim bilgisine de yer veriyor.

Modele hayat veren mekanizma olarak Omega Caliber 2500 tercih edilmiş.

The Omega Seamaster Bullhead “Rio 2016” Limited Edition.

Olympic-Collection-Rio-2016-2.jpg

Uluslararası Rio 2016 Olimpiyatları anısına tasarlanan özel koleksiyonun son üyesi ise yine Seamaster ürün grubundan geliyor. 70li yıllarda son derece popüler olan Bull Head tarzında tasarlanmış saat, olimpiyat ruhunu retro tasarım ile buluşturuyor. Olimpiyat oyunlarının klasik renkleriyle bezenmiş kadranının yanı sıra göz alıcı mavi tonda hazırlanmış kayışıyla da dikkatleri üzerine toplayan model sadece 316 adetlik üretim sayısıyla geliyor.

Olympic-Collection-Rio-2016-1.jpgOlympic-Collection-Rio-2016-6.jpg

Kronograf özelliğinin yanında tarih fonksiyonu da bulunan otomatik Omega Co-Axial Caliber 3113 ile hayat bulan modelin arka kapağı tıpkı koleksiyonun diğer modellerinde olduğu gibi organizasyona özel detaylar içeriyor.

Benzer Haberler