alexa Omega | Garanti Süresini 5 Yıla Çıkarıyor | Master Chronometer | Sektörden | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Garanti Süresini 5 Yıla Çıkarıyor

omega-logo.png

Ünlü lüks saat üreticisi Omega, resmi garanti süresini 2 yıldan 5 yıla çıkardığını açıkladı. Sektör standartlarınla yetinmeyen ikinci köklü marka 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren satışı gerçekleşmiş tüm saatlerinin garanti süresini 5 yıla çıkardı.

omega-raises-warranty-to-5-years-3-.jpg omega-raises-warranty-to-5-years-4-.jpg

Faaliyetlerin, Swatch Group çatısı altında devam ettiren ve iş hacmi açısından saat endüstrisinin en büyük ikinci şirketi unvanını taşıyan Omega, saatlerindeki garanti süresinin 2 yıldan 5 yıla çıkardığını açıkladı. Mekanizma sertifikasyonunda Master Chronometer adını verdiği kendi standartlarını belirlediğinin açıklayarak dikkatleri üzerine çeken Omega, teknoloji harikası yeni üretim tesisleri ile de büyük ilgi toplamıştı.

omega-raises-warranty-to-5-years-2-.jpg omega-raises-warranty-to-5-years-6-.jpg

Sadece Ar&Ge konusunda değil üretim ve kalite kontrol süreçlerinde de pek çok üreticinin hayal bile edemeyeceği koşulları standart hale getiren köklü marka, bu konudaki iddiasını sektörde kabul görmüş 2 senelik garanti süresini 5 yıla çıkararak tescilleme yoluna gitti.

omega-raises-warranty-to-5-years-1-.jpg omega-raises-warranty-to-5-years-5-.jpg

2 Kasım 2018 tarihi itibarıyla yürürlüğe giren uygulama, 1 Temmuz 2018 tarihinden sonra satışı gerçekleşen tüm saatleri kapsıyor.

Benzer Haberler