alexa Omega | Michael Phelps | Planet Ocean Chronometer | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega, Michael Phelps Anısına Ürettiği Planet Ocean Chronometer Modelini Duyurdu

omega-logo.png

Tüm zamanların en başarılı olimpik yüzücüsü Michael Phelps anısına üretilen Omega Planet Ocean Co-Axial Master Chronometer modeli saat severlerin beğenisine sunuldu. 

Yaşayan efsanelerden birisi olan Michael Phelps, 2004 yılından beri Omega ile iş birliği içerisinde. Başarılı yüzücünün 28 adet olimpik madalyasına (23 tanesi altın madalya) gönderme yapan Omega, saatin limit numarasını 280 olarak belirlemiş.

omega-planet-ocean-chronograph-michael-phelps-1.jpg

45.5mm paslanmaz çelik kasa ve mavi seramik bezele sahip model standart bir Planet Ocean Kronograf modeli ile benzer teknik detaylara sahip. 600 metre su geçirmezlik değeri sunan modelin saat 10 konumunda Helyum Valfi bulunuyor.

Saatin kadranında beyaz zemin üzerine mavi ve turuncu detaylar tercih edilmiş. Saat 3 konumunda küçük saniye ve 12 saat ölçer, saat 6 konumunda tarih penceresi, saat 9 konumunda ise 60 dakikayı ölçmeye yarayan alt kadran yer alıyor. 

omega-planet-ocean-chronograph-michael-phelps-2.jpg

Omega Planet Ocean Co-Axial Master Chronometer gücünü in-house kalibre 9900’dan alıyor. 54 taşlı , 4Hz frekansında çalışan mekanizma 60 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. METAS sertifikasına sahip mekanizma 15,000 Gauss manyetik alana direnç gösteriyor.

Satin üzerinde turuncu detaylara sahip mavi örgü desenli silikon kordon ve paslanmaz çelik katlanır toka yer alıyor.

omega-planet-ocean-chronograph-michael-phelps-3.jpg

Modelin Amerika Liste Fiyatı $8,200 olarak belirlenmiş. 

Benzer Haberler