alexa Spectre | Seamaster 300 | Omega | Daniel Craig | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster 300 Spectre Limited Edition

omega-logo.png

James Bond Spectre filminin başrol oyuncusu Daniel Craig Omega’nın İsviçredeki fabrikasıni ziyaret etti. Bu sayede James Bond’un son filminin posterlerinde gördüğümüz nato kayışlı saati yakından inceleme fırsatımız oldu.

omega-spectre-4.jpg

Omega Seamaster 300 Spectre Limited Edition ismi ile çıkarılan saat 7007 adetle limitli üretilecek. Mekanizma olarak Cal.8400 Master Co-Axial kullanılmış, bunun yanında 15000 gausslık manyetik akıya dayanıklı.

omega-spectre.jpg

Tabi ki sınırlı üretim saatin orijinal koleksiyondaki modelden görsel açından bazı farklılıkları var. Bunların arasında ilk dikkat çeken detay bezelde, 12 noktasında 0 rakamının tercih edilmiş olması. Bezeldeki bir diğer farklılık ise bezelin iki yöne de dönmesi, bu sayede ikinci bir zaman dilimi de takip edilebiliyor. Kadranda ise 12 yazısı kaldırılıp logo biraz daha yukarı taşınmış. Bir diğer dikkat çeken detay ise saniye kolunun yeni tasarımı. Kayış olarak ise 5 çizgili gri-siyah nato tercih edilmiş. Son olarak tahmin edileceği üzere saatin arkasında Spectre filminin işlemesi bulunacak.

omega-spectre-2.jpg

Bir önceki filmde Daniel Craig’in kullandığı saat açık arttırmada satışa çıkmış ve £ 157.250’ya satılmış ve geliri yardım kuruluşlarına bağışlanmıştı. Aynı şekilde bu yeni saat için de bir açık arttırma düzenlenecek.

omega-spectre-5.jpg

Son olarak, önümüzdeki günlerde James Bond karekterinin bugüne kadar kullandığı tüm saatleri içeren bir haber sitemizde yayında olacak.

Benzer Haberler