alexa Omega | Seamaster | Diver | 300M | 60 Years Of James Bond
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster Diver 300M 60 Years Of James Bond

Omega, James Bond’un beyazperde ile buluşmasının 60. yılını özel bir Seamaster ile kutluyor.

Ünlü markanın 1995 yılında gösterime giren GoldenEye filmi ile başlayan serüven hız kesmeden devam ediyor. Bu sene beyazperdedeki 60. yılını kutlayan ünlü karakter, Omega’nın bu önemli tarihe özel ürettiği yeni bir modele de kavuşuyor.

omega-seamaster-diver-300m-60-years-of-james-bond-1.jpg

Yeni model ilk bakışta, serinin No Time To Die için yaratılan tasarımın bir varyasyonu gibi görünse de birçok nüansı da beraberinde getiriyor. 1995 yapımı GoldenEye filminde kullanılan modeli andıran mavi ağırlıklı renk teması ise, klasik Seamaster Professional 300 hayranlarını kalbinden vuracak gibi duruyor.

omega-seamaster-diver-300m-60-years-of-james-bond-2.jpg

Omega Seamaster Diver 300M 60 Years Of James Bond, 42mm çapında ve 13.15mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Modern Seamaster Diver 300M platformunun başarısı ispatlanmış tasarım unsurlarını bünyesinde toplayan kasanın ön yüzünde, bombeli tasarlanmış ve iç taraftan yansıma önleyici kaplama uygulanmış safir kristal cam yükseliyor. Kasaya eşlik eden tek yöne dönebilir dalgıç bezelinde ise, klasik Seamaster Professional 300 modellerine gönderme yapan, alüminyum mine göze çarpıyor. Seramik malzeme ile görmeye alıştığımız mine, oksalik anodize malzemesi ile zamanın yıpratıcı etkilerine karşı dayanım vadediyor. 300M su basıncına dayanıklı üretilen sportif kasaya, model ailesinin imza detaylarından, Omega amblemli kilitli kurma kolu ve helyum çıkış vanası eşlik ediyor. 

omega-seamaster-diver-300m-60-years-of-james-bond-7.jpg

Yeni modelin en can alıcı özelliği ise, kasanın arkasında bizleri selamlıyor. Markanın Speedmaster “Silver Snoopy Award” 50th Anniversary modelinden hatırladığımız animasyonlu arka kapak detayı, yeni Seamaster Diver 300M 60 Years Of James Bond modelinde de karşımıza çıkıyor. Arka kapağın üzerinde, James Bond filmlerinin açılışından hatırladığımız, klasik silah namlusu detayı yer alıyor. Safir kristal camın altına yerleştirilen bu detay, saniye çarkından tahrik alarak namlu figürünün ünlü hareketini yapıyor.

omega-seamaster-diver-300m-60-years-of-james-bond-8.jpg

Seamaster 300 Professional ailesi ile özdeşleşen mavi tonu ile göz kamaştıran kadran da, tıpkı bezel minesinde olduğu gibi, oksalik anodize işlemli alüminyumdan üretiliyor. Model ailesinin sembol detaylarından kabul edilen dalga deseni, kadrana oyma (engraving) işlemi ile değil, laser ile uygulandığından, desen derinliği ve görüntüsü açısından yine klasik Seamaster 300 Professional model ailesine gönderme yapıyor. Tarih penceresi bulunmayan kadranda yer alan bileşenler, Super-LumiNOVA fosfor uygulaması ile hemen her ortamda mükemmel okunabilirliği garantiliyor.

omega-seamaster-diver-300m-60-years-of-james-bond-9.jpg

Yeni modelin kalbinde, Omega tarafından tasarlanıp üretilen ve Master Chronometer belgesi ile sertifikalandırılan, Caliber 8806 atıyor. Markanın eş akslı Co-Axial mekanizma mimarisine özgü 25.200vph salınım değeri ile çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda 55 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebilen şık mekanizma, modele özgü hareketli namlu ağzı figürüne de hayat veriyor.

omega-seamaster-diver-300m-60-years-of-james-bond-6.jpg

Standart (limitli değil) koleksiyona eklenen modele, bileğe Omega imzalı katlanır klips yardımıyla sabitlenen, hasır örgü çelik bilezik eşlik ediyor. 2023’ün ilk çeyreğinde satış noktalarına ulaşması planlanan model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 7000,00

Benzer Haberler