alexa Omega | Seamaster | Planet Ocean | Dark Grey | GMT
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster Planet Ocean Dark Grey GMT

Omega, dalgıç saatlerinde segmentindeki modern ürün grubu Planet Ocean koleksiyonuna eklediği yeni modeli duyurdu. Koleksiyonun profesyonel temasını devam ettiren yeni model, tek tonlu renk paletiyle göz doldurdu.

omega-seamaster-planet-ocean-dark-grey-gmt-1.jpg

Yeni model 45.5mm çapında ve 17.4mm boyutlarında tasarlanmış, modern Planet Ocean tarzı kasa ile geliyor. Modele özel olarak Si3N4 (silikon nitrit seramik) kasa, koyu gri renk tonuyla hem taktik hem de sportif bir görünüm sunuyor. Hafifliği kadar zamanın yıpratıcı etkilerine de mükemmel dayanım sunan kasanın ön yüzünde, yine Si3N4 malzemeden üretilen, tek yöne dönebilir dalgıç bezeli yer alıyor. Kilitli kurma kolu ve helyum çıkış vanasının titanyum kullanıldığı 600M su basıncına dayanıklı kasanın ön yüzünde safir kristal cam, arka yüzünde ise, markanın patentli NAIDAD LOCK kilit sistemi ile donatılmış, safir kristal cam bölmeli kapak görev yapıyor. 

omega-seamaster-planet-ocean-dark-grey-gmt-2.jpg

Si3N4 kasanın karakteristik gri renk teması, Grade 5 titanyum alaşımından üretilmiş ve mikro-kumlanmış kadran ile bütünlük kazanıyor. Koyu gri kaplamalı kolların ve aplik markörlerin zamanı gösterdiği kadrana dengeli şekilde yayılan turuncu detaylar, monokrom renk paletini tekdüzelikten uzaklaştırırken modelin sportif temasını öne taşıyor. Bütün bu renk uyumun içinde bembeyaz diskiyle duran tarih penceresi ise, modelin tasarımında, burun farkıyla da olsa, formun fonksiyonu takip ettiğini bizlere hatırlatıyor.

omega-seamaster-planet-ocean-dark-grey-gmt-3.jpg

Yeni modele, markanın kendi bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber 8906ti mekanizma hayat veriyor. Caliber 8906 mekanizmayı temel alan yeni kalibre, mat yüzeyli Grade 5 titanyum köprüleri ve gövde bileşenleri ile modelin hafiflik özelliğine vurgu yapıyor.  3.5Hz frekansında salınım yapan GMT fonksiyonlu ve Master Chronometer sertifikalı otomatik mekanizma, çift tulumbalı mimarisi sayesinde, 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

omega-seamaster-planet-ocean-dark-grey-gmt-4.jpg

Tek tonlu renk paletine son destek, gri tekstil astarlı ve beyaz dikişli kauçuk kayıştan geliyor. Sportif modeli bileğe, Grade 5 titanyum alaşımından üretilmiş, Omega imzalı katlanır klips sabitliyor.

omega-seamaster-planet-ocean-dark-grey-gmt-5.jpg

Benzer Haberler