alexa Chronoscope | Speedmaster | Omega | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Speedmaster Chronoscope Co-Axial Master Chronometer Chronograph

Omega, Speedmaster model ailesine eklediği yeni Chronoscope Co-Axial Master Chronometer Chronograph koleksiyonunu tanıttı. 1930lar’ın ve 1940lar’ın tasarım unsurlarını bünyesinde barındıran modeller, elden kurmalı mekanizmalar ile donatılıyor.

omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-1.jpg

Omega’nın ikonik ürün grubu Speedmaster, vintage esintiler taşıyan yedi yeni referansla genişliyor. Altı paslanmaz çelik referansın yanında bir de markanın patentli Bronze Gold alaşımından üretilen versiyonun bulunduğu yeni koleksiyon, şimdiden gündemin en çok konuşan yenilikleri arasında yerini almış görünüyor.

Yeni modeller 43mm çapında ve 12.8mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik ve Bronze Gold seçenekleri bulunan kasanın ön yüzünde alüminyum mineli sabit bezel ve bombeli safir kristal cam yer alıyor. Arka kısmında yine safir kristal cam bölmeli kapağın bulunduğu kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-2.jpg omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-3.jpg

Yeni modellerde aynı tasarımı paylaşan üç farklı kadran yer alıyor. Paslanmaz çelik modeller mavi/gümüş alt-kadranlı ve gümüş/mavi alt-kadranlı olarak tercih edilebilirken, Bronze Gold modelde ise oksitlenme ile koyulaştırılmış bronz zemin üzerinde gümüş alt-kadran konfigürasyonu yer alıyor. 1930lu ve 40lı yılları çağrıştıran tasarımı ile dikkat çeken kadranlardan Takimetre, Nabız-ölçer ve Telemetre fonksiyonları okunabiliyor.

omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-6.jpg

omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-5.jpg omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-4.jpg

Koleksiyona Omega bünyesinde tasarlanıp üretilen Calibre 9908 hayat veriyor. Model ailesinin Retro tasarım diline uygun şekilde elden kurmalı olarak üretilen mekanizma, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Master Chronometer belgeli mekanizmada saat, dakika ve küçük saniye fonksiyonlarının yanı sıra kolon çark koordinatörlü ve dikey kavramalı kronograf özelliği de yer alıyor.

omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-7.jpg omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-8.jpg

Yeni modellere, en son nesil Moonwatch’tan hatırladığımız, 21mm boynuz genişliğine sahip metal bilezik (sadece paslanmaz çelik modeller için) ve deri kayışlar eşlik ediyor.

omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-9.jpg omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-10.jpg

Paslanmaz çelik modellerden bilezikli versiyonlar CHF 8,600, deri kayışlı versiyonlar ise CHF 8,300 fiyatla ile satışa sunuluyor. İlerleyen zamanlarda satışa sunulacak olan Bronze Gold versiyon ise CHF 14,000 fiyat etiketi taşıyor.

omega-speedmaster-chronoscope-co-axial-master-chronometer-chronograph-11.jpg

Benzer Haberler