alexa 311.32.42.30.01.001 | Speedy Tuesday | Omega | Speedmaster | Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Speedmaster “Speedy Tuesday” Limited Edition

omega-logo.png

Başta instagram olmak üzere bir çok sosyal medya ağında  #SpeedyTuesday ile paylaşımları görmüşsünüzdür. Omega bu ilgiye kayıtsız kalmamış olmalı ki sadece internet üzerinden satışı gerçekleştirilecek “Speedy Tuesday” Limited Edition saatini duyurdu ve duyurulmasından dakikalar geçmeden saatlerin tümü tükendi…

Omega-Speedmaster-SpeedyTuesday-1.jpg

“Speedy Tuesday” LE modeli 1978 yılında NASA için üretilen “Speedmaster Alaska III“ modelinden esinlenilerek üretildi. Uzayda yansıma önleyici kaplaması sayesinde kolay okunabilirliği amaçlanan saatin benzer özellikleri “Speedy Tuesday” modelinde de bulunuyor.

42mm kasa boyutu klasik Speedmaster ile aynı olsa da “Speedy Tuesday” modelinde kasanın tamamı fırçalanmış. Kronograf alt kadranlarında esinlendiği modelde olduğu gibi büyük puntolar kullanılmış. Aynı zamanda gece okunabilirliği arttırması için kronograf alt kadranlarının içi luminova ile kaplanmış. Saatin hesalite kristal camının merkezinde dikkatli bakıldığında görülen Omega logosu yer alıyor.

Omega-Speedmaster-SpeedyTuesday-6.png Omega-Speedmaster-SpeedyTuesday-5.png

1978 Omega Speedmasyer Alaska III - Omega Speedmaster Speedy Tuesday

Saatin kadranında kullanılan renkler dolayısıyla saate ayrıca panda ismi konuldu. Fakat ilk defa 1966 senesinde gördüğümüz gibi “Reverse Panda” yani kadran zemini beyaz yerine siyah, kronograf alt kadranları ise siyah renkte. Ayrıca 12 noktasındaki Omega logosunda da vintage esintileri yer alıyor.

Omega-Speedmaster-SpeedyTuesday-4.jpg

Saatin kalbinde diğer Speedmaster modellerinde olduğu gibi elle kurmalı kalibre 1861 yer alıyor. Kalibre 1861 aynı zamanda NASA Astronotlarının Aya seyahatlerinde kullandıkları saatin mekanizması. 

Saatin arka yüzü klasik Speedmasterlar ile benzer tasarımda farklardan birisi saatin limit adeti olan 2012 sayısı kasanın arka yüzüne işlenmiş. Peki neden 2012 diyecek olursanız. #SpeedyTuesday ilk defa 12 Mayıs 2012 senesinde kullanıldı.

Omega-Speedmaster-SpeedyTuesday-3.jpg

Omega “Speedy Tuesday” kahverengi deri bir roll ile beraber geliyor. Aynı zamanda kutu içeriğinden nato kardon, kayış değiştirme aparatı ve silme bezi çıkıyor.

Omega-Speedmaster-SpeedyTuesday-2.jpg

Saatin tüm limit numaraları şu an rezerve edilmiş olsa da omegawatches.com ‘u takip etmekte fayda var. Zira şansınız yaver giderse 2012 adet şanslı kişiden birisi de siz olabilirsiniz. Saatlerin teslimi 2017 yaz olarak belirlenmiş ve  türkiye satış fiyatı 17,200 TRY. 

Benzer Haberler