alexa Omega | Tourbillon | Prototype | 301 US$1.4M’a Satıldı
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Tourbillon Prototype 301 US$1.4M’a Satıldı

omega-logo.png

Cenevre müzayede haftası sürpriz rakamlarla sonuçlanan açık arttırmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İsviçre saat endüstrisinin ağır toplarından Omega’ya ait 1947 tarihli ve Tourbillon özellikli prototip model de bunlardan biri. US$1.4M gerçekleşen satış fiyatı ile müzayede haftasına damgasını vuran model, markanın şimdiye kadar satılan en pahalı modeli olma unvanına da kavuştu.

Merakla beklenen Cenevre müzayede haftası, sürpriz sonuçlarla saat meraklılarını ve koleksiyonerleri şaşırtmaya devam ediyor. US$6M’a satılan Patek Philippe ve US$1M’a satılan F.P.Journe gibi örneklerle saat dünyasının gündemine oturan etkinlik, şimdiye kadar satılmış en pahalı Omega unvanını kazanan prototip model ile bütün dikkatleri üzerine topladı. 

Markanın 1947 senesinde tasarladığı ve sadece bir adet prototip ile hayata geçirdiği Tourbillon eşapmanlı model, US$1.4M fiyatıyla Omega özelinde yeni bir rekorun da sahibi oldu.

Müzayedeye telefon bağlantısı ile katılan üç teklif sahibi arasından çekişmeli anların yaşanmasına sebep olan model, CHF1.18M fiyatıyla yeni sahibiyle buluştu.

Benzer Haberler