alexa OMEGA | Volvo Ocean Race | Official Timekeeper | VOR | Planet Ocean | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

OMEGA, Volvo Ocean Race Resmi Zaman Tutucusu Oldu

omega-logo.png

Yelken yarışlarının en zorlu ve en uzun örneklerinden birisi olan Volvo Ocean Race bu sene 22 Ekim tarihinde İspanya’nın Alicante şehrinden start alacak. Ekstrem koşullar altında hayatta kalma mücadelesinin verileceği yarışın resmi zaman tutucusu OMEGA oldu.

Ekstrem dalgalar ve rüzgarlar ile beraber dünyanın en zorlu spor müsabakaları arasında gösterilen Volvo Ocean Race her yarışta olduğu gibi yeniden nefesleri tutacak gibi gözüküyor.

omega-volvo-ocean-race-official-timekeeper-2.jpg

Geçtiğimiz yarışlara göre daha uzun ve zorlu bir rota ile karşılaşacak sporcular toplam 11 ayak ve 45bin deniz mili mesafe kat edecekler.

Geçtiğimiz edisyonda da yarışan Mapfre, Dongfeng, Team Brunel ve Team Vestas 11th Hour Racing dışında, bu yıl VOR’a dahil olan Team AkzoNobel, Sun Hung Kai/Scallywag ve Turn the Tide on Plastic ile birlikte okyanuslarda toplam 7 ekip mücadele edecek. 

omega-volvo-ocean-race-official-timekeeper-1.jpg

Americas Cup Yelken Yarışlarında sponsoru oldukları Emirates Team Zealand takımı ile şampiyonluk yaşayan OMEGA, 2017-18 senesinde Volvo Ocean Race Resmi Zaman Tutucusu olarak deniz severler ile beraber olacak. 

Bu ortaklık anısına ürettiği “Deep Black” Seamaster Planet Ocean 600m modelini de duyuran Omega, bu sene deniz ve saat severlerin karşısına çıkmaya devam edecek. 

omega-volvo-ocean-race-official-timekeeper-3.jpeg

Benzer Haberler