alexa Omega | Swatch | Bioceramic MoonSwatch | Speedmaster | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega X Swatch MoonSwatch Speedmaster Chronographs

Saat endüstrisinin kendi alanlarında başarısını ispatlamış iki dev ismi, Omega ve Swatch, son zamanların en ilgi çekici iş birliği ile karşımıza çıkıyor.

Swatch ve Omega, efsanevi Speedmaster Moonwatch'a yenilikçi bir bakış açısı getirmek için bir araya geliyor. Dış uzay, Güneş Sistemimizdeki gezegenlerin adını taşıyan on bir BIOCERAMIC saatten oluşan yeni bir koleksiyona ilham veriyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-2.jpg

Saat hobisine gönül vermiş hemen her meraklı için bir koleksiyon objesi olarak görülen Omega Speedmaster Moonwatch, saat dünyasındaki kült statüsünü de korumaya devam ediyor. Omega ve Swatch’ı bir araya getiren BIOCERAMIC MoonSwatch koleksiyonu ise, ikonik tasarımı şimdiye kadar hiç olmadığı kadar ulaşılabilir hale getiriyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-3.jpg

Güneş sistemimizdeki gezegenlere yönelik bu esprili saygı duruşu, İsviçre Saatçilik endüstrisini kurtaran şirket ile ikonik Speedmaster Moonwatch üreticisi arasındaki işbirliğini de taçlandırıyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-5.jpg

En yenilikçi Swatch BIOCERAMIC malzemesinin temel Omega Speedmaster Moonwatch tasarım öğeleriyle birleşimi. Asimetrik kasa, takimetre ölçeğindeki ikonik 'dot over doksan' ve kendine özgü Speedmaster alt kadranları var.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-9.jpg Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-10.jpg

Tüm kadranlarda OMEGA X SWATCH markası, ikonik Speedmaster logosu ve yeni MoonSwatch logosu göze çarpıyor. Ön cama daha yakından bakıldığında, camın merkezine entegre edilmiş "gizli" 'S' logosu kendini belli ediyor. Kadranın dış halkası ve alt kadranlarındaki dairesel desen, tasarıma zarif bir dokunuş getirerek keskin ve pürüzsüz boynuz yapısını tamamlıyor. Saat, dakika, kronograf saniye ibreleri ve saat işaretleri Super-LumiNOVA fosfor dolgusuyla hemen her ortamda yeterli okunabilirlik vadediyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-1.jpg

BIOCERAMIC MoonSwatch modellerinde yer alan arka kapakların her biri, modelin ithaf edildiği görev metnine ve ilham veren ifadelere yer veriyor. "DREAM BIG FLY HIGH EXPLORE THE UNIVERSE REACH FOR THE PLANETS". Arkadaki her pil kapağı, tasarıma ilham veren gezegen gövdesinin bir görüntüsünü üzerinde taşıyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-6.jpg

42mm çapındaki BIOCERAMIC kasalar, 30 metreye kadar su geçirmiyor. Çarpıcı renklerle donatılan kadranların altında, ETA üretimi Quartz kalibre görev yapıyor. Temaya uygun Velcro kayışla tamamlanan modeller, 26 Mart'tan itibaren yalnızca seçili Swatch mağazalarında satışa sunuluyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-8.jpg

Modeller için belirlenen liste fiyatı ise 250 CHF.

Benzer Haberler