alexa Omega | Speedmaster | Racing | Capuccino | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega, Yaklaşan Baselworld Öncesi İki Yeni Modelini Tanıttı.

omega-logo.png

Saat endüstrisinin en önemli etkinliklerinden kabul edilen Baselworld için geri sayım devam ediyor. Bir biri ardına yeni modellerinin duyurusunu yapan markalardan biri de Omega oldu. Yeni modelleriyle Baselworld 2017’de boy göstermeye hazırlanan marka, iki farklı SpeedMaster versiyonunu tanıttı.

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan ve otoritelerce çok başarılı bulunan Reverse Panda Special Edition’ın ardından, koleksiyona yeni bir versiyon daha eklendi. Geniş olduğu kadar nispeten muhafazakâr sayabileceğimiz bir hayran kitlesine sahip olan SpeedMaster modeli için oldukça iddialı detaylar içeren modelin Omega adına cesur bir hareket olduğu aşikâr.

Omega-Speedmaster-Co-Axial-Racing-1.jpg

Yeni modelin kadran ve kayışında çarpıcı turuncu tonunda detaylara yer verilmiş. Turuncu detaylar klasik görüntüsünden uzaklaşıp çok daha canlı bir hale bürünen modelin çok sevdiğim dama tahtası desenli kısmı da turuncu ile gayet başarılı durmuş.

Omega-Speedmaster-Co-Axial-Racing-2.jpg

Henüz resmen açıklanmasa da yeni modelin kasa boyutunun 2014 senesinde tanıtılan Mark II versiyonunda olduğu gibi 44mm olması bekleniyor. Caliber Ref. 9900 otomatik mekanizmaya hayat bulan saatin 11.700,00 USD civarında beklenen ABD liste fiyatının Omega ürün grubu içinde oldukça rekabetçi bir rakam olduğunu da hatırlatalım.

İkinci yeni model de yine bir SpeedMaster. Cappucino adı verilen yeni versiyon, paslanmaz çelik ve 18K Sedna Gold altın kasası ile kadın kullanıcıların beğenisini kazanmasına kesin gözüyle baktığımız model, 38mm kasa çapı ile tasarlanmış.

Omega-Speedmaster-Cappuccino-1.jpg

Caliber Ref. 3330 ile hayat bulan model 12.900,00 USD (ABD listesi) fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Omega-Speedmaster-Cappuccino-2.jpg

Benzer Haberler