alexa Online İkinci El Lüks Saat | Nereden Alınır | Nereden Satılır | Horopool
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Online İkinci El Lüks Saat Nereden Alınır Nereden Satılır

Online ikinci el saat almaya veya saatinizi satmaya karar verdiniz. Peki, nereden ve nasıl?

where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-1.jpg

Lüks saat alışverişi denildiğinde butik deneyimi başkadır. Butiğe gider, satın almak istediğimiz modeli danışmana söyler, bileğimizde deneyip kısa bir sohbet ettikten sonra saati satın alır ve mutlu mesut ayrılırız. Ancak konu ikinci el saat alışverişiyse ve ‘online’ yapmaya karar verdiysek, durum aniden çok bilinmeyenli denkleme dönüşür.

where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-2.jpg

Horopool

Türkiye’desiniz, online ikinci el saat satın almak istiyorsunuz ancak kime ve nasıl güveneceğinizi bilmiyorsunuz. Horobox tarafından oluşturulan Horopool, seçkin koleksiyonerlerin güvenli ve nezih bir ortamda, tüm sorunlardan arındırılmış şekilde, ayrıcalıklı hizmet alarak saat alıp satabilmelerini sağlıyor. Kullanıcılar siteye üye olduktan sonra saatlerinin görsellerini yüklüyor, deneyimli Horobox ekibi tüm kontrolleri sağladıktan sonra saatin kondisyonunu belirleyerek yayına alıyor. Satın alma işlemi için ise öncelikle alıcı, satın alma talebi oluşturuyor, talep doğrultusunda alıcıyla iletişime geçiliyor ve süreç hakkında bilgilendirme yapılıyor. Saat, kullanıcıya ulaştıktan ve onaylandıktan sonra saatin ücreti Horobox ekibi tarafından satıcıya iletiliyor.

www.horopool.com

where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-horopool-1.jpg where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-horopool-2.jpg

where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-3.jpg where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-4.jpg

Chrono24

İlk akla gelen web sitesi tabii ki Chrono24. Adını adeta ezberlediğimiz ve hatta pazar araştırması yapmak için kullandığımız web sitesi, 100’den fazla ülkeden 20.000’den fazla üyesiyle 475.000’den fazla saati saatseverlerle buluşturuyor. Satıştaki saatlerin toplam değerinin 4 milyar Euro olduğunu, 2019 yılında ortalama 1.5 milyar Euro’luk satış yapıldığını da yazımıza eklemeden geçmeyelim. 2003 yılından beri yayında olan Chrono24, son beş yılda 80 milyon Euro yatırım aldı.

www.chrono24.com

where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-chrono24-1.jpg

Crown & Caliber

Amerika/Atlanta merkezli Crown & Caliber da online ikinci el alış/satış siteleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Saatlerinin arkasında durduğunu belirten Crown & Caliber, her saate bir yıllık garanti veriyor. Anlaşmalı olarak ABD içine ve Kanada’ya gönderim yapan firmadan yasal koşullar altında farklı ülkelerden de alışveriş yapılabiliyor. Web sitesi, müzayede evlerini, eBay’i, forumları araştırarak fiyatları ona göre belirliyor. Rolex, Omega, Panerai, Patek Philippe gibi 40’ın üzerinde markadan saatlere yer veren Crown & Caliber, saat seçimlerini genişletmek için güvenilir perakende iş ortaklarıyla birlikte çalışıyor. İsviçre sertifikalı saat ustalarına bünyesinde yer veren web sitesi, saati beğenmemeniz durumunda iade etme imkânı da sunuyor.

www.crownandcaliber.com

where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-crowncaliber-1.jpg

Watchfinder & Co.

2002 yılında kurulan Watchfinder & Co. normal butiklerinin yanı sıra online olarak da satış yapıyor. İngiltere menşeli firma satışını yaptığı saatlerin arkasında durarak 12 aylık garanti sunuyor. Omega, Cartier, Audemars Piguet, Panerai, IWC ve Jaeger-LeCoultre’ün sertifikalı servisini üstlenen Watchfiner & Co., her bir saati satılmadan önce kendi sertifikalı servislerinde elden geçiriyor. ‘Kısmen değiş tokuş’ seçeneğiyse, Watchfiner & Co.’yu diğer sitelerden ayıran hizmetler arasında yerini alıyor.

www.watchfinder.co.uk

where-to-buy-and-sell-luxury-watches-online-watchfinder-1.jpg

Benzer Haberler