alexa Certificate of Authenticity | Omega | Sertifika | Swatch Group | Vintage Saatler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Orijinallik Garanti Altında: Omega Certificate of Authenticity

Swatch Group’un önemli markalarından Omega, vintage saatleri için resmi bir orijinallik sertifikası, ‘Certificate of Authenticity’ veriyor.

omega-certificate-of-authenticity-1.jpg

Vintage pazarı her gün biraz daha gelişerek büyüyor. İsviçreli saat markası Omega da büyüyen bu pazarda koleksiyonerlerini korumak için bir adım attı ve vintage modelleri için ‘Certificate of Authenticity’ vermeye başladı.

omega-certificate-of-authenticity-2.jpg

Omega Başkanı ve CEO’su Raynald Aeschlimann, Certificate of Authenticity ile ilgili şu yorumu yapıyor: “Amacımız, vintage ve ikinci el saat sektöründe Omega modellerine karşı daha fazla güven yaratmak ve pazarda yeni olanların itimadını artırmak. Saat sahipleri için hem satarken resmi bir güvence sağlıyor hem de saatlerine değer katıyor.”

omega-certificate-of-authenticity-6.jpg

Orijinallik sertifikası, 30 yıldan eski Omega’lara veriliyor. Sertifika almak isteyen saat sahipleri, saatlerini doğrudan İsviçre’deki Omega merkezine veya ülkelerindeki katılımcı Omega butiklerine götürerek başvuru yapabiliyor. 800 CHF’lik maliyetle saat, kapsamlı tarihsel üretim kayıtlarına ve servis poliçelerine erişimi olan Omega Heritage Team’e gönderiliyor. Saatin mevcut durumu incelenerek, Certificate of Authenticity almaya uygun olup olmadığına karar veriliyor.

omega-certificate-of-authenticity-3.jpg

Markanın bu yeni sertifikası, müşterilere de sunulan ‘Arşivden Çıkar’ (Extract from the Archives) özelliğinden daha farklı. Arşivden Çıkar özelliği kullanıcıya, saatin ne zaman üretildiği hakkında bilgi verirken, Certificate of Authenticity, saatin şu anki durumunda orijinalliği hakkında genişletilmiş bilgi sunuyor.

omega-certificate-of-authenticity-4.jpg

Markanın İsviçre Bienne’deki merkezi, orijinallik sertifikası almak isteyen müşteriler için birincil toplama noktası olma özelliği taşıyor. Bununla birlikte katılımcı Omega butiklerinde saati, müşteri için İsviçre’ye teslim edebilecek eğitimli butik teknisyenleri yer alıyor.

Küresel butik listesinin yakın zamanda büyümesi bekleniyor ancak bugün 12 lokasyon bulunuyor:

ABD

Costa Mesa, South Coast Plaza Mall

New York, Fifth Avenue

Avrupa

Biel OMEGA HQ, Rue Jakob-Stämpfli 96

Geneva, Rue du Rhône 31

Zurich, Bahnhofstrasse 48

London, 12 Old Bond Street

Milan, Via Montenapoleone 9

Paris, 362-364 Rue Saint-Honoré

Munich, Maximilianstrasse 16

Asya

Hong Kong Causeway Bay, 38 Russell Street

Singapore, The Shoppes at Marina Bay Sands

Shanghai, Bund 19, No.23, East Nanjing Road

Benzer Haberler