alexa Oris | Aquis | Date | Cherry | 43.5mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Aquis Date Cherry 43.5mm

Orta seviyenin dalgıç saaatleri konusundaki en başarılı isimlerinden Oris, kırmızı kadran rengini 43.5mm Oris Aquis serisi ile buluşturuyor.

oris-aquis-date-cherry-43-5-mm-1.jpg

İlk defa markanın 41.5mm Aquis model ailesinde gördüğümüz canlı kırmızı tonu, artık serinin en büyük üç kollu modelini de süslüyor.

oris-aquis-date-cherry-43-5-mm-2.jpg

Yeni model, 43.5mm çapında tasarlanmış, Aquis tipi kasa ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam ve çelik üzerine kabartma mineli dalgıç bezeli görev yapıyor. Vidalı cam kapak ve kilitli kurma kolunun eşlik ettiği şık kasa, 300 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

oris-aquis-date-cherry-43-5-mm-3.jpg

Yeni model,  41.5mm Aquis modelinden hatırladığımız göz alıcı kırmızı tonuyla dikkat çeken kadrana ev sahipliği yapıyor. Fosfor dolgulu kalın kolların ve indekslerin görev yaptığı kadranın saat 6 konumunda bir de tarih göstergesi bulunuyor.

oris-aquis-date-cherry-43-5-mm-4.jpg

Oris Aquis Date Cherry 43.5mm,  koleksiyonda yer alan birçok modelde olduğu gibi, Oris 733 kalibre ile hayat buluyor. Sellita SW 200-1 tabanlı otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 

oris-aquis-date-cherry-43-5-mm-5.jpg

Yeni modeli, sportif görüntüsünün yanı sıra yapım kalitesi ile de göz dolduran çelik bilezik tamamlıyor. 

oris-aquis-date-cherry-43-5-mm-6.jpg

Klasikleşmeye doğru giden tasarımı kadar kıpkırmızı kadranıyla da beğeni toplayan model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 2,100.

Benzer Haberler