alexa 01 752 7733 4183 | Oris | Aquis | Hammerhead | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Aquis Hammerhead Limited Edition

oris-logo.jpg

Özellikle geçtiğimiz son iki yıldır Diver’s SixtyFive modeliyle oldukça başarılı bir grafik yakalayan İsviçreli bağımsız marka Oris, geçtiğimiz günlerde güncellenmiş yüzüyle saatseverlerin beğenisine sunduğu Aquis koleksiyonundan Oris Hammerhead Limited Edition modelini tanıttı.

Özellikle geçtiğimiz son iki seneyi Oris Diver’s SixtyFive modeli sayesinde gayet verimli geçiren Oris, yaklaşan Baselworld 2017 öncesinde tanıttığı güncellenmiş Aquis koleksiyonu içerisinde yer alan Oris Hammerhead Limited Edition ile bir kez daha saat meraklılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni koleksiyonun genelinde göze çarpan yeni nesil kasa ve alternatif kadran tasarımı gibi detaylar sunan model, 2000 adet ile limitli üretime sahip.

Oris-Aquis-Hammerhead-01-752-7733-4183-1.jpg

Deniz yaşamını korumaya yönelik projelere ve uluslar arası okyanus bilimi enstitülerine verdiği destek ile tanınan marka, en son sınırlı üretim modelini nesli tükenme tehlikesi altında olan Çekiç Köpekbalığı ( Hammerhead Shark ) canlılarına ithaf etmiş. Yeni modelin satışından elde edilecek gelir profesyonel dalgıç ve aynı zamanda markanın yüzlerinden olan Jérôme Delafosse tarafından düzenlenen Pelagios Kakunjá organizasyonuna bağışlanacak. 

Markanın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni 2. Jenerasyon Aquis platformu üzerinden geliştirilen model 45.5mm çapında paslanmaz çelik kasa ile sunuluyor. Arka kapağı masif olarak tasarlanan kasanın ön yüzünde ise siyah parlak seramikten yapılmış tek yöne dönebilen bezelin çevrelediği çizilmeye dayanıklı safir kristal cam yer alıyor. Üzerinde iki adet minyatür vida detayı yer alan tepe koruma parçaları arasına konumlandırılmış vidalı ayar tepesinin üst kısmında Oris yazısı göze çarpıyor. 500M su basıncına dayanıklı şekilde hazırlanan yeni modelin limited edition özelliği ile ilgili bilgiler de masif paslanmaz çelik arka kapağa işlenmiş şekilde geliyor.

Oris-Aquis-Hammerhead-01-752-7733-4183-4.jpg

Deniz yaşamını korumaya yönelik projelere ve uluslar arası okyanus bilimi enstitülerine verdiği destek ile tanınan marka, en son sınırlı üretim modelini nesli tükenme tehlikesi altında olan Çekiç Köpekbalığı ( Hammerhead Shark ) canlılarına ithaf etmiş.

Modelin kadranında Çekiç Köpekbalığı temasıyla ilintili gri tonu tercih edilmiş. Güneş ışını yüzey formuyla oldukça canlı bir duruş sergileyen kadranda markanın sembol detaylarından paleti andıran indeksler ve kollar tercih edilmiş. Super Luminova fosfor malzemesi uygulaması sayesine karanlık ortamlarda da rahat okunabilir bir görüntü sunan kadranın saat üç noktasında ise, zemin rengiyle kontrast oluşturan siyah üzerine beyaz fontlu gün ve tarih penceresi konumlandırılmış.

Oris-Aquis-Hammerhead-01-752-7733-4183-5.jpg

Yeni modelin içerisinde Oris başta olmak üzere pek çok giriş ve orta seviye İsviçre otomatiklerinde rastladığımız Sellita SW-220-1 tabanlı Caliber Ref. 752 görev yapıyor. 26 taşlı otomatik mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sunuyor.

Oris-Aquis-Hammerhead-01-752-7733-4183-3.jpg

Oris Hammerhead Limited Edition, mat ve parlak yüzeylerin beraber kullanıldığı paslanmaz çelik bilezik veya siyah kauçuk kordon alternatifleri ile satışa sunuluyor. Her iki versiyon da seriye özel üretilmiş kutu içerisinde geliyor.

Oris-Aquis-Hammerhead-01-752-7733-4183-2.jpg

Bilezikli versiyon için 2550,00 CHF, kauçuk kayışlı versiyon için ise 2350,00 CHF fiyat etiketi bulunan modellerin satış noktalarına ulaşması için Temmuz 2017 öngörülüyor.

Benzer Haberler